Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Księgowość: Obniżone stawki VAT w 2024 r.

Księgowość
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Zmiany w stawkach VAT to gorący temat dla każdego przedsiębiorcy. W 2024 r. czekają nas istotne aktualizacje! Dowiedz się, jakie produkty i usługi będą objęte obniżonym VAT-em i jak to wpłynie na Twoją działalność gospodarczą.

Vat 2024 - wprowadzenie

Nowy rok przynosi kontynuację obniżonych stawek VAT, co jest kluczową informacją dla firm planujących swoje budżety. W 2024 r. obowiązywać będą zmienione stawki dla wybranych produktów leczniczych, towarów rolnych oraz podstawowych produktów żywnościowych. To decyzja, która może wpłynąć na obniżenie kosztów i poprawę płynności finansowej wielu przedsiębiorstw.

Obniżone stawki VAT - utrzymanie

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2023 r. utrzymuje stawki obniżone w wysokości 0% i 8% na usługi i produkty kluczowe dla gospodarki, takie jak niektóre usługi transportowe czy wybrane urządzenia dla osób niewidomych. To wsparcie dla tych sektorów, które odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu kraju na arenie międzynarodowej.

Czasowe obniżenie stawki VAT

Do końca pierwszego kwartału 2024 r. obniżona do 0% stawka VAT będzie obejmować podstawowe produkty żywnościowe, kontynuując politykę antyinflacyjną rządu. To ulga, która bezpośrednio przekłada się na koszty życia codziennego obywateli.

Planowane zmiany w VAT na odzież i obuwie dziecięce

Choć planowano obniżenie stawki VAT na odzież i obuwie dziecięce, na dzień obecny te zmiany nie zostały wprowadzone. Jest to jednak kwestia, którą warto śledzić, ponieważ taka zmiana może przynieść ulgę wielu rodzinom.

Podsumowanie

Rozporządzenie w sprawie stawek VAT na 2024 r. stanowi odpowiedź na potrzeby rynku i dąży do zachowania stabilności cenowej. Warto być na bieżąco z tymi zmianami, aby skorzystać z możliwych korzyści dla swojej firmy.

Oferta Warido

Nie przegap żadnych korzyści! Jeśli potrzebujesz wsparcia w zrozumieniu, jak te zmiany wpłyną na Twoją działalność, nasze biuro rachunkowe online oraz doradca podatkowy online są do Twojej dyspozycji. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i wsparcie w adaptacji do nowych regulacji VAT.

Skontaktuj się z nami już teraz i zadbaj o swoje finanse z ekspertami WARIDO z działu księgowość!

  • Tel. +48 537 726 726
  • E-mail: sekretariat@warido.com
  • Strona: warido.com