Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto kupić kryptowalutę Shiba Inu?

Shiba Inu
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Shiba Inu zyskała popularność na początku 2021 roku po wzroście jej ceny o ponad 5 milionów procent. Czy warto dziś inwestować w Shiba Inu?

Shiba Inu zyskała popularność na początku 2021 roku po wzroście jej ceny o ponad 5 milionów procent. W ciągu tego roku Shiba Inu trafiła na listę 10 najcenniejszych kryptowalut i chwilowo pokonała dogecoina.

Shiba Inu nadal jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych monet meme.

Czy warto dziś inwestować w Shiba Inu?

Co to jest Shiba Inu?

Shiba Inu to meme coin, który został wprowadzony na rynek w sierpniu 2020 roku. Nazwano ją na cześć popularnego mema internetowego przedstawiającego psa Shiba Inu. Jej symbolem jest głowa psa tej rasy.

Twórca monety, anonimowa osoba o pseudonimie Ryoshi, zainspirowała się inną meme coin o psiej tematyce- słynną kryptowalutą dogecoin.

Shiba Inu jest określana mianem dogecoin killer. W momencie rozpoczęcia działalności jej strona internetowa wskazywała, że główny cel to zdetronizowanie dogecoina. W szczytowym momencie na rynku kryptowalut na początku 2021 roku udało jej się chwilowo osiągnąć sukces.

Cele Shiba Inu uległy zmianie. Najważniejszym z nich jest uruchomienie zdecentralizowanej giełdy ShibaSwap oraz launchpad dla tokenów, co przyspieszy tempo wypalania tokenów Shiba Inu. Wspomniano także o stworzeniu Shibarium - rozwiązania do skalowania warstwy drugiej dla Ethereum. Według Ryoshiego będzie ono bardziej zdecentralizowane niż Polygon czy Binance Smart Chain.

Wszystkie te czynniki pomogły przekonać większość inwestorów kryptowalutowych o zrównoważonym charakterze Shiba Inu. Podsyciły ich zainteresowanie i zachęciły do obserwowania.

Czy Shiba Inu jest dobrą inwestycją?

Shiba Inu to niezwykle popularna kryptowaluta, która w przeszłości odnotowała niewiarygodny wzrost wartości, wystarczający, by przekonać każdego inwestora kryptowalutowego o jej przydatności jako inwestycji. Jednak fakt, że jest to meme coin, wywołuje wiele wątpliwości.

Czy warto dziś inwestować w Shiba Inu? Warto przyjrzeć się zarówno powodom, dla których moneta może okazać się źródłem zysków, jak i ryzyku związanemu z kupnem w tej chwili.

Dlaczego warto inwestować w Shiba Inu?

Shiba Inu ma potencjał do ogromnego wzrostu wartości. Prawdopodobne jest to, że zwiększony wskaźnik wypalenia tokenów Shiba Inu i rozszerzony ekosystem będą napędzać wzrost wartości meme coin. Te czynniki oraz ożywienie na rynku kryptowalut bez wątpienia sprawią, że portfel inwestora SHIB wzniesie się na nowe wyżyny. Chcesz wiedzieć, gdzie trzymać Shiba Inu coins? Sprawdź portfele kryptowalutowe na telefon.

Szum wokół Shiba Inu stale rośnie. Napędzają go głosy poparcia ze strony celebrytów, powiązania z takimi osobami jak Vitalik Buterin oraz internetowa społeczność zwolenników meme coins.

Shiba Inu jest notowana na praktycznie wszystkich najpopularniejszych giełdach, a jej dzienny wolumen obrotu stale rośnie. To sprawia, że upłynnienie nawet największego portfela SHIB jest stosunkowo łatwe i szybkie.

Shiba Inu w przeszłości odnotowała ogromny wzrost wartości. Eksperci uważają, że fala bezprecedensowego wzrostu wartości w najbliższym czasie nie wygaśnie, ponieważ wszystkie czynniki, które przyczyniły się do osiągnięcia przez SHIB rekordowego poziomu w 2021 r., nadal aktywnie napędzają obecne ożywienie.

Tokeny SHIB udowodniły swoją odporność. Pomimo negatywnego nastawienia mediów głównego nurtu do monet meme i niestabilnych załamań rynku w połowie 2021 roku, SHIB utrzymał swój trend wzrostowy i pozycję wśród 20 najbardziej wartościowych projektów kryptowalutowych.

Najbardziej optymistyczni analitycy są przekonani, że Shiba Inu może odzyskać i zwiększyć swoją wartość o ponad 31000%, aby osiągnąć 0,00093 USD do końca 2022 roku.

Rozwijający się ekosystem, zwiększony wskaźnik spalania tokenów oraz utrzymujące się zaufanie inwestorów do tej monety meme pomogą utrzymać trend wzrostowy.

W ciągu najbliższych 5 lat analitycy oczekują, że Shiba Inu osiągnie wartość 0,00013 USD. Na przełomie dekady ceny wzrosną o blisko 9000% i osiągną poziom 0,00112 USD.