Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak znaleźć idealnego CFO na godziny dla Twojej firmy? Krok po kroku

CFO na godziny
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wiele mniejszych i średnich firm potrzebuje dziś wsparcia w zarządzaniu swoimi finansami – m.in. w tworzeniu planów strategicznych czy modelowaniu działalności operacyjnej. Nie wszystkie jednak chcą zatrudniać w tym celu specjalistę na pełen etat. Na popularności zyskują usługi dyrektora finansowego na godziny. Jak znaleźć odpowiedniego eksperta? Przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym udzielamy praktycznych wskazówek.

Krok 1: Zdefiniuj swoje potrzeby

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji związanych z zatrudnieniem dyrektora finansowego na godziny, ważne jest zdefiniowanie swoich aktualnych i przyszłych potrzeb. Określ, czy potrzebujesz wsparcia w planowaniu strategicznym, analizie finansowej czy może prognozowaniu biznesowym. Możliwości outsourcingu są szerokie, dlatego kluczowe jest precyzyjne wybranie obszarów, w których oczekujesz pomocy. Ułatwi Ci to poszukiwania oraz zwiększy szanse na podjęcie satysfakcjonującej współpracy.

Krok 2: Postaw na outsourcing

Jeśli szukasz CFO na godziny, warto skupić się na ekspertach finansowych, którzy specjalizują się w outsourcingu zadań dyrektora finansowego. W takim przypadku nie ma większego sensu przeprowadzanie rekrutacji podobnej do tej, którą prowadzisz na inne stanowiska w swojej firmie na pełen etat. Skup się na ofertach specjalistów, oferujących elastyczność w zakresie prowadzonych działań – dostosują one model współpracy do skali Twojego biznesu i założonego budżetu. Dobrym przykładem będzie tutaj firma CFO Consulting. Gwarantuje ona natychmiastową dostępność ekspertów i możliwość dopasowania usług do indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Krok 3: Sprawdź doświadczenie

Podczas poszukiwania idealnego CFO na godziny sprawdź portfolio oraz doświadczenie potencjalnych kandydatów. Postaw na profesjonalistów, którzy pracowali w wielu branżach i w różnej wielkości firmach. Zwróć szczególną uwagę na to, czy Twój przyszły zewnętrzny dyrektor finansowy zna specyfikę sektora gospodarki, w którym działa Twoje przedsiębiorstwo. Nie wahaj się pytać o referencje i oceny poprzednich klientów.

Krok 4: Zapytaj o dostępność

Zanim zdecydujesz się na konkretnego zewnętrznego CFO, upewnij się, że jest dostępny wtedy, gdy go potrzebujesz. Bezproblemowa komunikacja jest kluczowa dla sukcesu, dlatego ważne, aby dyrektor finansowy na godziny był gotowy, by dostosować się do Twojego harmonogramu. Skontaktuj się z potencjalnymi kandydatami, aby omówić ich elastyczność w świadczeniu usług.

Krok 5: Zwróć uwagę na dodatkową wartość

Przy wyborze dyrektora finansowego na godziny, nie skupiaj się jedynie na kosztach współpracy. Zastanów się nad wartością, jaką dany specjalista może dostarczyć Twojej firmie. Oceniaj propozycje z punktu widzenia korzyści, które wynikają z outsourcingu, takie jak optymalizacja kosztów i poprawa efektywności operacyjnej. Skontaktuj się z CFO Consulting, by poznać również dodatkowe zalety współpracy z zewnętrznym ekspertem – najlepsze firmy przedstawią Ci kompleksową ofertę, przekraczającą standardowe kompetencje dyrektora finansowego.