Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Biura do wynajęcia w Łodzi – jak ich szukać i czym się kierować przy wyborze

Biura do wynajęcia w Łodzi
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Łódź to bardzo dobre miejsce na rozwój biznesu. Jedno z największych miast w Polsce, usytuowane w centrum kraju, ze świetnym zapleczem logistycznym czy pracowniczym – to sprawia, że rośnie liczba firm zainteresowanych biurami do wynajęcia w Łodzi. Ty również szukasz takiego lokalu? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Nowoczesne biura w Łodzi – czym się kierować przy poszukiwaniu lokalu idealnego?

Idealne biuro to takie, które spełnia wszystkie potrzeby Twojej firmy. Dlatego zanim przystąpisz do poszukiwania biura do wynajęcia w Łodzi, określ swoje oczekiwania. Oto kilka kwestii, które mogą mieć znaczenie.

Lokalizacja

Jeśli nowoczesne biuro w Łodzi, to tylko w Śródmieściu? Niekoniecznie. Okolice kultowej ul. Piotrkowskiej mają swoje zalety – np. prestiżowy adres, bogatą bazę rozrywkową i restauracyjną czy łatwy dojazd dla pracowników z różnych obszarów miasta. Trzeba jednak pamiętać, że biura do wynajęcia w tej lokalizacji są bardziej kosztowne – nawet o kilkanaście procent.

W Śródmieściu trzeba się też liczyć z problemami z miejscami parkingowymi, jak również z dużymi korkami w godzinach szczytu, a co za tym idzie – ze sporym hałasem, który może przeszkadzać po otwarciu okna. – wyjaśnia Aleksandra Paradecka, ekspert agencji Horyzont Nieruchomości z Łodzi. – Warto zatem zastanowić się nad wybraniem lokalu w alternatywnej lokalizacji, np. na Polesiu czy Widzewie, które są ulokowane na granicy centrum. Czynsze są tu wyraźnie niższe, a liczba miejsc parkingowych większa – doradza.

To właśnie na Widzewie powstał np. biurowiec Imagine w Łodzi – obiekt klasy A, który cieszy się sporą popularnością.

Wybór miejsca na biuro zależy także od tego, czy planujesz przyjmować w nim klientów, czy też spotkania handlowe odbywasz głównie online lub w terenie. 

Nowoczesne biura Łódź

W Łodzi można znaleźć zarówno nowoczesne biurowce, jak i lokale w klimatycznych budynkach pofabrycznych. Te drugie mają wyjątkową atmosferę, a przy tym są często dostępne na korzystniejszych warunkach wynajmu.

Budżet

Inwestycja w wynajem lokalu klasy A w nowoczesnym biurowcu w Łodzi będzie wyższa niż np. skorzystanie z oferty w industrialnym budynku pofabrycznym o wyjątkowym klimacie. To drugie rozwiązanie może być lepszą opcją, np. jeśli masz ograniczony budżet na siedzibę lub po prostu „mniejsze potrzeby lokalowe”. Liczba obiektów o postindustrialnym charakterze w Łodzi jest naprawdę spora.

Liczba pracowników

Zgodnie z przepisami BHP na jednego pracownika powinno przypadać minimum 2 mkw. wolnej powierzchni podłogi i 13 m sześc. objętości pomieszczenia. Tę wartość należy przemnożyć przez liczbę pracowników firmy, aby określić orientacyjną powierzchnię wynajmowanego lokalu. Pamiętaj, że poza przestrzenią na open space warto uwzględnić miejsce na zaplecze socjalne czy np. salę spotkań lub gabinet szefa.

Dodatkowe udogodnienia

Cena i lokalizacja oraz powierzchnia biura to nie wszystko. Dla komfortu pracy zespołu warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. To m.in.: 

  • klimatyzacja i wentylacja pomieszczeń;
  • dobra akustyka pomieszczenia (tak, aby hałas nie utrudniał komunikacji i nie rozpraszał zespołu);
  • obecność aneksu kuchennego (aby pracownicy mogli sobie np. podgrzać posiłek);
  • usługi oferowane przez biurowiec w Łodzi – warto oczekiwać np. wsparcia ekipy sprzątającej, serwisu technicznego czy recepcji, która odbierze korespondencję.

Biura do wynajęcia w Łodzi – jak ich szukać, żeby znaleźć najlepszą opcję?

Jeśli interesuje Cię wynajem nowoczesnego biura w Łodzi, możesz poszukać ofert w różny sposób. 

Po pierwsze, możesz samodzielnie wyszukiwać oraz przeglądać oferty dostępnych powierzchni biurowych. Wiele z nich jest dostępnych np. na portalach z ofertami nieruchomości na wynajem. Weź jednak pod uwagę, że będzie się to wiązać z:

  • inwestycją dużej ilości czasu – choćby na przeglądanie ofert, wstępny kontakt z wynajmującymi, a później z odwiedzaniem kolejnych lokali;
  • ograniczonym dostępem do najciekawszych ofert – te najlepsze często znikają, nawet jeszcze przed publikacją w Internecie, „przechwytywane” przez lokalne agencje nieruchomości.

Działanie na własną rękę będzie też wymagało wynegocjowania korzystnej stawki (i zweryfikowania, czy jest ona zgodna z bieżącymi realiami na łódzkim rynku).

Po drugie, możesz pomyśleć o podjęciu współpracy z doradcą ds. wynajmu nieruchomości, który specjalizuje się w poszukiwaniu biur do wynajęcia w Łodzi dla klientów. Dzięki współpracy z ekspertami, zwłaszcza z lokalnego rynku:

  • szybko otrzymasz starannie wyselekcjonowane oferty z biurowców w Łodzi, które spełniają Twoje oczekiwania odnośnie do powierzchni, standardu, układu, lokalizacji czy kosztów – specjaliści „przefiltrują” je w Twoim imieniu, tak żeby zaoszczędzić Twój czas;
  • zyskasz dostęp do najciekawszych ofert w mieście – także tych, które mogłyby być przez Ciebie pominięte z uwagi na natłok propozycji;
  • otrzymasz profesjonalną pomoc przy negocjowaniu warunków najmu – tak aby były one jak najkorzystniejsze dla Twojego biznesu w krótko- i długofalowej perspektywie.

Jedno jest pewne: decyzji o wynajmie biura nie warto podejmować pochopnie. Warto przeanalizować „za” i „przeciw” co najmniej kilku lokali, tak aby siedziba firmy znalazła się w miejscu, które zapewni komfort i wzmocni szanse na rozwój biznesu.