Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Karty kredytowe online – co warto wiedzieć przed skorzystaniem z oferty?

karta kredytowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Nie lubisz formalności bankowych i nie chcesz tracić czasu na wizyty w placówce? W dzisiejszych czasach kartę kredytową możesz wyrobić bez wychodzenia z domu – wszystkie formalności załatwisz za pośrednictwem sieci.

Karta kredytowa online

Karta kredytowa to jeden z typów kart płatniczych, zarazem to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych produktów bankowych. Kartę kredytową można w pewnym sensie porównać do zaciągania pożyczki w banku – otóż uzyskując kartę kredytową, otrzymujesz możliwość do korzystania ze środków finansowych zgodnie z przyznanym limitem. Sama karta kredytowa musi identyfikować zarówno wydawcę, jak i upoważnionego posiadacza. Jak działa karta kredytowa? Za jej pomocą możesz dokonywać płatności czy wypłacać pieniądze z bankomatu. Użytkownik karty kredytowej powinien wiedzieć, w jaki sposób korzystać z niej, aby płacić możliwie najmniej za użytkowanie środków w ramach limitu. Ponadto karta kredytowa jest przydatna podczas zagranicznych wyjazdów.

Przy okazji karty kredytowej warto dodać, że po dokonanych zakupach bank wystawia wyciąg, na którym znajdują się informacje na temat płatności, wysokości zadłużenia do spłaty, wysokości kwoty minimalnej, czy terminu, do kiedy zaległość trzeba spłacić. Co ważne – jeśli spłacisz zadłużenie przed upływem okresu bezodsetkowego, nie zapłacisz żadnych odsetek od wykorzystanego limitu. W ten sposób istnieje możliwość, że nie będziesz ponosić żadnych kosztów związanych z korzystaniem z karty kredytowej.

Aby wyrobić kartę kredytową, należy złożyć odpowiedni wniosek w banku. Jeszcze do niedawna konieczna była osobista wizyta w placówce banku lub skorzystanie z usług kuriera, który dostarczy niezbędne dokumenty do podpisu. Żyjemy jednak w XXI wieku, w erze powszechnej cyfryzacji i coraz większych udogodnień w każdej dziedzinie. Dlatego już teraz do Twojej dyspozycji jest karta kredytowa online bez wychodzenia z domu. Na czym polega taka usługa?

Zawarcie umowy jest wyjątkowo proste i z pewnością bez trudu sobie z tym poradzisz. Pierwszym krokiem jest zamówienie rozmowy z bankiem lub wykonanie telefonu do banku. Do rozmowy musisz się odpowiednio przygotować – konieczny będzie dowód osobisty, adres e-mail, numer rachunku bankowego, którego jesteś jedynym posiadaczem, oraz informacje o swoich dochodach. W czasie rozmowy z doradcą sporządzony zostanie wniosek o kartę kredytową, a wstępna decyzja o jej wydaniu zostanie wskazana od razu. Następnie dokumenty zostaną do Ciebie wysłane na pocztę elektroniczną, zapoznaj się z nimi dokładnie.

Kolejny krok to elektroniczne potwierdzenie, że przeczytałeś treść przesłanych dokumentów. Następnie musisz zrobić zwrotny przelew na 1 zł z rachunku bankowego, który został wskazany podczas składania wniosku. W ten sposób zdalnie zostanie potwierdzona Twoja tożsamość. Jeszcze tego samego dnia przesłana zostanie decyzja banku odnośnie do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Jeśli będzie pozytywna to niedługo Wkrótce później w swojej skrzynce pocztowej znajdziesz dwie przesyłki – w jednej będzie znajdowała się karta kredytowa, w drugiej natomiast numer PIN. Wystarczy aktywować kartę i rozpocząć z niej korzystanie.

Dlaczego karta kredytowa online to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że zdalne wyrobienie karty kredytowej to niebywała wygoda. Nie musisz jechać do placówki banku, wszelkie formalności są też ograniczone do minimum. Ponadto masz przed sobą wiele możliwości dotyczących karty kredytowej, dostępnych limitów i innych parametrów. Nie bez znaczenia jest również czas – decyzja kredytowa może być wydana nawet tego samego dnia. Możesz nawet wybrać, w jaki sposób zawrzesz umowę, a dzięki nowej karcie kredytowej zwiększysz swoją elastyczność finansową.


Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

  1. https://direct.money.pl/artykuly/porady/karty-kredytowe-wszystko-co-powinienes-o-nich-wiedziec

  2. https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karty-bez-wychodzenia-z-domu,7.html