Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem biur w dobie pracy hybrydowej - jak dopasować przestrzeń?

Wynajem biur
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jeszcze do niedawna praca hybrydowa była swoistą nowinką i ciekawostką, o której przeczytać można było w planach rozwojowych na kolejne lata publikowanych na łamach portali największych zagranicznych firm. Niedawno oficjalnie zakończona pandemia sprawiła jednakże, że taki model stał się nie tylko rozwiązaniem sensownym, ale dla niektórych przedsiębiorstw był on jedynym sposobem na kontynuowanie działalności w tych dość trudnych czasach.

Zmiana specyfiki pracy wpłynęła także na wynajem biur w Krakowie. Wcześniej były one dzielone na wiele pomniejszych gabinetów, z których korzystać mogli zatrudnieni pracownicy, obecnie jednak ten układa okazuje się nie do końca optymalny, jako że część zespołu wykonuje swoje zadania w sposób tradycyjny i obsługuje klientów stacjonarnie, natomiast pozostali realizują powierzone im przedsięwzięcia w sposób całkowicie lub choćby po części zdalny.

Dostosowanie przestrzeni to nowej rzeczywistości staje się więc niezwykle istotnym zagadnieniem, tak dla osób pragnących zaoferować posiadane biuro pod wynajem jak i dla przedsiębiorców poszukujących idealnej lokalizacji dla prowadzonej działalności gospodarczej.

Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są biura opracowywane w układzie modułowym oraz zaprojektowane w taki sposób, aby ustawienie poszczególnych stanowisk pracy można było dowolnie konfigurować i modyfikować w dowolnym momencie. Sprawia to, że gdy większość pracowników realizuje powierzone im zadania w sposób zdalny, pozostała część kadry może zająć większą przestrzeń, korzystając z komfortu i intymności, które to bez wątpienia pozytywnie przełożą się na produktywność oraz zmniejszą poziom stresu typowo związanego z zamieszaniem panującym niejednokrotnie w tradycyjnych miejscach pracy.

Kiedy jednakże konieczne będzie zmobilizowanie większej liczby pracowników do przebywania w przestrzeni biurowej i świadczenia usług bądź sprzedaży produktów w sposób stacjonarny, biuro takie można poddać szybkiej metamorfozie, sprawiając, że każdy przedstawiciel personelu znajdzie dla siebie odpowiednią ilość miejsca oraz będzie miał dostęp do wszelkiego niezbędnego oprogramowania oraz osprzętu.

Do lamusa odchodzą więc budowane „na stałe” gabinety oddzielane od siebie grubymi ścianami bądź też permanentnie przytwierdzone do podłoża elementy wyposażenia - możliwość konfiguracji i zmiany wystroju to obecnie ogromna zaleta nowoczesnych przestrzeni…i to nie tylko jeżeli chodzi o wynajem biur w Krakowie, bowiem trend ten coraz jaśniej zarysowuje się także w innych miastach naszego kraju, które starają się w jak najpełniejszym stopniu dostosować się do nowej rzeczywistości biznesowej.

Warto także nadmienić, że przeobrażeniu uległ wykorzystywany w firmach sprzęt komputerowy - coraz mniej widać już bowiem standardowych komputerów osobistych, a większą popularnością cieszą się łatwe w przenoszeniu i o wiele bardziej mobilne laptopy, tablety, czy w końcu urządzenia typu all-in-1, czyli posiadające wszystkie podzespoły wbudowane w ekran. Z wielkim zainteresowaniem patrzymy w przyszłość, kto wie bowiem jakie jeszcze zmiany w stylu pracy nam ona przyniesie?