Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ekologiczne wypełnienia paczek dla e-commerce

ekologiczny ecommerce
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jaki jest współczesny konsument? Wymagający i świadomy swoich praw, ponieważ wie, że jeśli e-sklep czy zamówiony produkt nie spełni jego oczekiwań, może zwrócić się ku konkurencji. Świadomy ekologicznie, ponieważ ma szybki dostęp do informacji.

Eco-friendly e-commerce - droga do przewagi konkurencyjnej

Jak odpowiedzieć na potrzeby swoich konsumentów, by wybierali zakupy w naszym sklepie internetowym, a nie zwracali się ku konkurencji? Jak stworzyć potrzebę kupowania właśnie w naszym e-sklepie? Odpowiedź jest prosta, choć może wydawać się nieoczywista. Należy, oprócz produktów, których oczekuje i szybkiej przesyłki, dać mu coś więcej – poczucie, że jego wybór ma znaczenie i wpływ na nasze życie oraz życie kolejnych pokoleń. Jak to zrobić? Można podjąć działania na rzecz ochrony środowiska, a najbardziej oczywistym sposobem na to jest zmiana foliowych opakowań i wypełnień do przesyłek na papierowe wypełniacze do paczek, kartony czy eko-taśmy pakowe do oklejania przesyłek. Ekologiczne wypełnienie do paczek i estetyczna przesyłka w duchu eko, którą otrzyma konsument, będzie naszą przewagą konkurencyjną.

Ekologiczne wypełniacze do paczek

Nie ma chyba osoby, która by nie słyszała o zmianach klimatycznych, generujących w ostatnich latach coraz więcej gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Te zmiany sprawiają, że latem coraz trudniej żyć na południu Europy i innych zakątkach świata o gorącym klimacie. Chyba każdy zgodzi się z tym, że należy zrobić wszystko, by zapobiegać dalszemu ocieplaniu klimatu i minimalizować zanieczyszczenie powietrza, gleby, mórz i oceanów. Pojedynczy konsument może wnieść również swój wkład w ochronę naszej planety, podejmując świadome wybory związane z prawidłową segregacją śmieci, wybieraniem marek, które dbają o środowisko naturalne, a los naszej planety nie jest im obcy. Takich eko-konsumentów jest coraz więcej i dołącza do nich kolejne młode pokolenie „alfa”, które ma już wpływ na decyzje zakupowe rodziców, a w najbliższych latach stanie się nową siłą nabywczą. To właśnie ze względu na eko-konsumentów warto zastosować ekologiczne wypełnienia do paczek w e-commerce. Wypełniacz papierowy to prosty sposób na budowanie wizerunku firmy dbającej o środowisko naturalne. Tego rodzaju wypełnienie wykonane jest z papieru eko, papieru z trawy lub kraft, który jest nie tylko recyklingowalny, ale również biodegradowalny.

Wypełniacze do paczek z papieru to najlepsza alternatywa dla folii

Ludzie przyzwyczaili się kupować przez Internet, ponieważ to szybkie i wygodne. Nie ma odwrotu od konsumpcji online oraz ogromnej ilości przesyłek e-commerce. Papierowy wypełniacz do paczek zamiast foliowego to w obecnych czasach najbardziej etyczne rozwiązanie, które przełoży się na sympatię konsumentów do marki czy e-sklepu. Zastąpmy folię papierem, który amortyzuje i chroni równie dobrze, a w wielu przypadkach nawet lepiej niż folia!