Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Koszty związane z budową myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Myjnia bezdotykowa jest obecnie niezwykle popularnym pomysłem na biznes. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest zawsze wysokie, dlatego coraz większa ilość osób interesuje się tym, w jaki sposób zbudować taką myjnię od zera.

Jedną z pierwszych myśli, które pojawiają się podczas przygotowywania tego typu planów, jest zgromadzenie odpowiedniego budżetu. Warto dodać, że to właśnie najczęściej ten aspekt wpływa na podjęcie decyzji odnośnie wejście w ten biznes.

Jakie są zatem koszty związane z budową myjni bezdotykowej? Czy decyzja odnośnie otwarcia tego rodzaju biznesu, to konieczność zaciągnięcia ogromnego kredytu? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla każdego, kto myśli o otworzeniu własnej myjni bezdotykowej.

Co składa się na budowę myjni samochodowej?

Każdy biznes zaczyna się od tego, że na samym początku trzeba ponieść jakieś koszty. W przypadku inwestycji w myjnie samoobsługową, koszty te można podzielić na dwie, podstawowe części. Pierwsza część kosztów, to wydatki związane z gruntem, infrastrukturą oraz wszelakiego rodzaju zezwolenia. W przypadku drugiej części, chodzi o wyposażenie myjni i zakup samej technologii.

Jeśli chodzi o pierwszą część kosztów, to najważniejsza jest działka, na której stanie taka myjnia. Stanowi to fundament każdej działalności tego typu, ale warto zaznaczyć, że bardzo popularna jest także dzierżawa takiego gruntu na długi okres (np. 10 lat).

Wówczas obniża to koszty początkowe i jednocześnie pozwala postawić biznes w najlepszym możliwym miejscu, takim jak parcela z dostępem do drogi publicznej. Warto dodać, że koszt ten jest zdecydowanie nieprzewidywalny, ponieważ zależy od wielu różnych czynników, takich jak dane region Polski. Najczęściej wybierane są zatem działki położone przy często uczęszczanych drogach oraz przy supermarketach. Spowodowane jest tym, że w takich lokalizacjach napływ klientów jest większy i inwestycja zdecydowanie szybciej się zwraca.

W kwestii działki bardzo istotna jest nie tylko jej odpowiednio duża powierzchnia, ale także koszt przyłączenia wszystkich mediów, które niezbędne są w przypadku myjni samoobsługowych. Wbrew pozorom, na terenach miejskich takie przyłącza wcale nie muszą być tańsze, niż w przypadku terenów wiejskich. Związane jest to z prowadzeniem prac ziemnych w mieście.

Powyższe koszty charakteryzują się indywidualnością, jednakże jednakowością wyróżniają się opłaty skarbowe. Wydanie decyzji o warunkach zabudowach, to koszt 107 złotych. Jeżeli potrzebny jest tylko wypis i wyrys MPZP, to wówczas należy zapłacić około 30 złotych za wypis oraz po 20 zł od strony A4 wyrysu. Kolejnym, dość sporym wydatkiem jest koszt projektu, który najczęściej oscyluje w okolicach 4-5 tysięcy złotych, choć oczywiście może być on większy. Do tego trzeba doliczyć także koszt zezwolenia budowlanego, które wyliczane jest indywidualnie. Sporym zmniejszeniem kosztów jest współpraca z renomowanym producentem myjni bezdotykowych Ehrle, ponieważ projekt architektoniczno-budowlany otrzymuje się wówczas gratis, jako koszt inwestycji.

Na jaką myjnię warto postawić?

Drugą częścią kosztów związanych z inwestycją w myjnie samoobsługową jest wybór odpowiedniej technologii, czyli rozwiązań technicznych wpływających na jakość samej usługi. Warto zaznaczyć, że obecnie coraz większą popularnością cieszy się marka Ehrle, czyli firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, jeśli bezdotykowe myjnie samochodowe. Warto dodać, że myjnie Ehrle dostępne są w kilku wariantach wielkości. Technologicznie, myjnie te wyróżniają się zastosowaniem najnowszych rozwiązań oraz wygodnych systemów płatności.

To bardzo mocno wpływa na popularność wśród przyszłych klientów takiej myjni. Koszt budowy myjni samochodowej z Ehrle z jednym stanowiskiem oscyluje w granicach 100 tysięcy złotych. Dwustanowiskowa myjnia samochodowa jest wydatkiem około 180-240 tysięcy złotych. Warto jednak dodać, że wybór marki Ehrle zapewnia doskonałą jakość wybudowanej myjni, co z kolei w znaczącym stopniu przekłada się na szybki zwrot inwestycji.