Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zaoszczędź na kosztach biura dzięki wirtualnej przestrzeni!

sala szkoleniowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wirtualne biuro, czyli outsourcing wirtualnej powierzchni biurowej, może być bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu firm. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim tym, że pozwala na korzystanie z adresu firmowego, pod którym niekoniecznie trzeba się pojawiać! Twój biznes może więc zyskać oficjalną siedzibę w bardzo korzystnej cenie i na preferencyjnych warunkach.

Dlaczego powinieneś przenieść swój biznes do wirtualnego biura?

Wirtualna przestrzeń biurowa to świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność niewymagającą fizycznej obecności w miejscu wykonywania usług. Obecnie wiele branż umożliwia pracę zdalną. To sprawia, że zespół przedsiębiorstwa może składać się z osób znajdujących się w różnych miejscach Polski, a nawet poza jej granicami.

Każda firma musi mieć jednak adres – niezbędny do kwestii formalnych, czasem też do odbierania korespondencji. Wirtualne biuro sprawia, że przedsiębiorca może zyskać oficjalną lokalizację, pod którą zarejestruje działalność, jednak nie musi wynajmować „prawdziwego” lokalu.

Wirtualne biura to nie tylko korzyści związane z oszczędnością wydatków na najem. To także szansa na pozyskanie renomowanego adresu, który świetnie prezentuje się w materiałach marketingowych i buduje prestiż firmy.

Wynajem wirtualnej przestrzeni biurowej może odbywać się na różnych zasadach. Możesz skorzystać:

  • wyłącznie z adresu do rejestracji firmy i oficjalnego posługiwania się nim w dokumentach,
  • z usługi przesyłania napływającej korespondencji firmowej na podany przez Ciebie adres,
  • z dodatkowych opcji, na przykład wynajmu sal konferencyjnych, jeśli planujesz spotkania z kontrahentami.

Każda z tych możliwości jest dla Ciebie dostępna, jeśli zdecydujesz się na wirtualne biuro w Warszawie. Możesz zarejestrować swoją firmę w prestiżowej okolicy, w pobliżu Placu Inwalidów.

wirtualne biuro

Skorzystaj z wirtualnego biura i zobacz różnicę w budżecie

Wirtualna przestrzeń biurowa jest dopasowana do Twoich potrzeb. Decydując się na taką usługę, możesz zyskać:

  • odbiór i powiadomienie o przychodzącej korespondencji,
  • obsługę recepcyjną,
  • adres do rejestracji spółki lub działalności gospodarczej,
  • na życzenie – skanowanie dokumentów, przekierowanie korespondencji na wskazany adres lub jej przechowywanie,
  • możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub biurka na zasadach coworkingu,
  • szansę korzystania z reprezentacyjnego adresu w bardzo korzystnej cenie.

Największą zaletą wirtualnego biura, którą doceniają przedsiębiorcy, jest właśnie oszczędność kosztów. Zwróć uwagę, że za najem „rzeczywistego” biura, szczególnie w prestiżowej lokalizacji w stolicy, musisz zapłacić co najmniej kilka tysięcy złotych miesięcznie.

W przypadku wirtualnej powierzchni biurowej ceny są nawet kilkadziesiąt razy niższe – w zależności od tego, na jaki pakiet usług się zdecydujesz, zapłacisz od 150 zł wzwyż. Różnica jest więc znacząca. Jeśli nie musisz przebywać na co dzień w miejscu pracy, wirtualne biuro jest bardzo opłacalne i pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia działalności.

Pracuj zdalnie, działaj lokalnie — wirtualne biura to klucz do ekspansji biznesu

Kolejną zaletą używania wirtualnej przestrzeni biurowej jest możliwość korzystania z kilku lokalizacji jednocześnie. Możesz pracować zdalnie z jednego miejsca, a jednocześnie prezentować w materiałach promocyjnych swojej firmy różne adresy jej placówek i robić to w pełni legalnie.

W niektórych branżach lokalizacja siedziby przedsiębiorstwa ma bardzo duże znaczenie, ponieważ buduje zaufanie klientów. Nie musisz jednak wynajmować lokali w kilku dzielnicach czy miastach. Wystarczy skorzystać z usługi wirtualnego biura.

Dużym plusem takiego rozwiązania jest też to, że możesz w pełni dopasować je do swoich możliwości budżetowych. Cennik wynajmu sal szkoleniowych i innych usług jest zróżnicowany i dobrany do potrzeb biznesów działających na różnych zasadach.

Wirtualne biuro to zatem idealny sposób, aby zaoszczędzić, jednocześnie rozwijając swój biznes bez konieczności ponoszenia kompromisów.