Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


3 powody, dla których to idealny czas by zacząć handlować kontraktami CFD

inwestycje
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W dynamicznym krajobrazie rynków finansowych, inwestorzy wciąż poszukując coraz to bardziej efektywnych narzędzi zwiększania zysku. Na przestrzeni ostatnich lat, ogromną popularność zyskał handel kontraktami różnic kursowych, częściej określanymi po prostu jako kontrakty CFD. Jeśli zastanawiałeś się nad wejściem do świata handlu, ale nie jesteś jeszcze w pełni zdecydowany, te 3 powody przekonają Cię do zaczęcia przygody z kontraktami CFD:

1. Korzystanie na wahaniach kursu

Zmienność na rynkach finansowych jest często postrzegana z niepokojem, a wielu tradycyjnych inwestorów czuje ciągły lek przed widmem nagłych spadków kursów. Dla inwestorów CFD duże wahania na rynku to nie problem. Wręcz przeciwnie: moga one być źródłem potencjalnego zysku. 

Wszystko dlatego, że w przypadku kontraktów CFD możesz otwierać zarówno pozycje kupna, jak i sprzedaży. Innymi słowy, możesz zarabiać również wtedy, kiedy ceny spadają. 

Niestabilne rynki zwykle doświadczają gwałtownych wahań cen, a te wahania mogą być wykorzystane przez wykwalifikowanych handlowców do osiągania zysków zarówno na rynkach wzrostowych, jak i spadkowych. Z tego powodu, obecna sytuacja jest wprost idealna by zarabiać na handlowaniu kontraktami CFD.

Ostatnie wydarzenia globalne, takie jak niepewność gospodarcza i rosnące napięcia geopolityczne, przyczyniły się do zwiększonej zmienności rynkowej. Dotyczy to wszystkich rodzajów aktywów - od akcji i indeksów, po towary i kryptowaluty. Ceny zmieniają się często diametralnie w przeciągu kilku dni, a ta zmienność przekłada się na więcej okazji do zarobku dla handlarzy kotnraktami CFD.

2. Proste zarabianie na dźwigni

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech handlu kontraktami CFD jest możliwość używania dźwigni. Choć często zwraca się uwagę na ryzyko wiążące się z tym mechanizmem, główną cechą dźwigni jest to, że umożliwia ona uzyskiwanie wysokiego zysku bez konieczności inwestowania znacznego kapitału.

Dzięki dźwigni, możesz otwierać większe pozycje przy mniejszej początkowej inwestycji, oraz zarabiać spore sumy nawet na stosunkowo niewielkich wahaniach kursów. Choć początkującym zazwyczaj odradza się korzystanie z wysokich dźwigni, to mogę one być bardzo potężnym narzędziem w rękach doświadczonego handlarza kontraktami CFD.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku handlu kontraktami CFD z dźwignią rozważne zarządzanie ryzykiem ma kluczowe znaczenie. Dlatego zanim zaczniesz używać wysokich dźwigni, upewnij się że posiadłes jak najszerszą wiedzę o handlu kontraktami CFD.

3. Łatwy dostęp do materiałów szkoleniowych

Tym, co znacząco odmieniło sytuację początkujących handlarzy kontraktami CFD, jest dużo większa dostępność profesjonalnych materiałów szkoleniowych. Nie musisz już sam wyszukiwać wszystkich informacji, lub zdawać się na wątpliwej jakości treści publikowane w mediach społecznościowych. Jeżeli chcesz zacząć handlować kontraktami CFD jak profesjonalista, możesz to dziś zrobić prościej niż kiedykolwiek.

Wszystko za sprawą profesjonalnych akademii dla traderów takich jak StarTrading Academy. Platformy takie jak ta, umożliwiają każdemu nauczyć się handlowania kontraktami CFD od podstaw w szybki, łatwy, a co najważniejsze skuteczny sposób. 

Dzięki dostępowi do najwyższej jakości materiałów szkoleniowych, takich jak tutoriale, e-booki i lekcje online, ograniczysz do minimum czas spędzony na poznawaniu podstaw, i będziesz mógł szybko przejść do nauki bardziej zaawansowanych mechanizmów, takich jak handel z dźwignią. Jeżeli więc tym, co powstrzymywało Cię od rozpoczęcia przygody z kontraktami CFD, był brak odpowiedniej wiedzy, nie musisz dłużej czekać. Dzięki StarTrading Academy, możesz nauczyć się handlować CFD bez żadnych problemów!