Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Inwestycje w nieruchomości w Benidorm: raj dla inwestorów z Polski

Benidorm
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Benidorm, znane jako "Manhattan Hiszpanii", to miejsce, które łączy w sobie najlepsze aspekty śródziemnomorskiego stylu życia z niepowtarzalnymi możliwościami inwestycyjnymi. Miasto, które jeszcze 70 lat temu było małą wioską rybacką, przekształciło się w imponujący kurort nadmorski i atrakcyjny cel dla inwestorów z całego świata.

Benidorm: od rybackiej wioski do "Manhattanu Hiszpanii"

W 1950 roku, Benidorm jako niewielka wioska rybacka miał zaledwie 2000 mieszkańców. Ale kiedy Pedro Zaragoza Orts objął stanowisko burmistrza w wieku 28 lat, miasto przeszło ogromną transformację. Jego wizja uczyniła z Benidormu jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Hiszpanii do inwestowania w nieruchomości.

Dzisiaj Benidorm jest miejscem legendarnym, w którym znajduje się najwyższy budynek mieszkalny w Hiszpanii i także najwyższy hotel w całej Europie. 

Charakterystyka budownictwa sprawiła, że Benidorm jest nazywany Manhattanem Hiszpanii, Manhattanem Morza Śródziemnego lub BeniYork.

Polskie inwestycje w Hiszpanii

Obecnie nieruchomości w Hiszpanii cieszą się dużą popularnością również wśród Polaków. Z danych statystycznych wynika, że Polacy są obecnie jednymi z najaktywniejszych inwestorów na hiszpańskim rynku nieruchomości. Zarówno deweloperzy i agenci nieruchomości na terenie Hiszpanii, jak i hiszpańskie media zauważyły znaczny wzrost zainteresowania ofertami nieruchomości ze strony Polaków. Inwestycje Polaków stanowią już ponad 3% wszystkich zakupów nieruchomości w Hiszpanii.

Co nas przyciąga do Benidorm? Szukamy nie tylko możliwości na zysk, ale przede wszystkim miejsca na wakacje, czy też stałego miejsca zamieszkania. 

Potencjał zwrotu z inwestycji w nieruchomości wakacyjne jest w Benidorm wyjątkowo wysoki ze względu na to, że miasto znajduje się w pierwszej piątce najczęściej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii. 

Niepowtarzalna atmosfera miasta i bogata oferta turystyczna sprawiają, że w każdym roku przyjeżdża tu 10-16 milionów turystów.

Inwestycje w nieruchomości w Benidorm

Nieruchomości w Benidorm to dużej mierze mieszkania i apartamenty w wieżowcach, których jest tu wyjątkowo sporo. Miasto oferuje jednak szeroki wybór opcji inwestycyjnych, od nowoczesnych apartamentów z widokiem na morze, po luksusowe wille z prywatnym basenem. Wszystko to, w połączeniu z niezrównanym klimatem i bogatą infrastrukturą turystyczną, sprawia, że inwestowanie w Benidorm jest atrakcyjne zarówno z perspektywy zwrotu z inwestycji, jak i jakość życia.

Apartamenty i wille: klucz do komfortu i luksusu

Bez względu na to, czy szukasz jednopokojowego apartamentu dla pary, czy przestronnego domu dla rodziny, z pewnością znajdziesz w Benidorm nieruchomość spełniającą Twoje oczekiwania. Wielu polskich inwestorów decyduje się na zakup nowoczesnych apartamentów z pięknym widokiem na morze lub luksusowych willi z prywatnym basenem. Te nieruchomości nie tylko gwarantują wyjątkowe doznania, ale także oferują atrakcyjny zwrot z inwestycji dzięki wynajmowi turystycznemu.

Wsparcie dla inwestorów

Inwestowanie w nieruchomości w Benidorm to nie tylko możliwość czerpania zysków, ale także komfort i bezpieczeństwo. Dzięki profesjonalnym firmom zarządzającym nieruchomościami, możesz być pewien, że Twoja nieruchomość będzie odpowiednio zarządzana i utrzymana.

Znaczna część inwestorów kupuje nieruchomości w Benidorm po to, aby zarabiać na wynajmie turystycznym w czasie wakacji i korzystać z nieruchomości w okresie jesiennym i zimą, gdy w Hiszpanii są przyjemne, optymalne temperatury.

To wszystko sprawia, że myśląc o inwestycji w nieruchomości wakacyjne, zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie nieruchomości w Benidorm.