Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym

biuro rachunkowe online
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Działalność gospodarcza wiążę się z obowiązkiem prowadzenia rachunkowości firmy. Niezależnie od tego czy przedsiębiorcy bazują na księgowości uproszczonej, czy są zobligowani do prowadzenia pełnej księgowości, biuro rachunkowe może zapewnić im kompleksową obsługę księgową, rachunkową, a niekiedy także szereg usług dodatkowych. Dlaczego warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Kompleksowa pomoc z księgowością firmy

Korzystanie z usług biura rachunkowego to rozwiązanie przewidziane przede wszystkim dla przedsiębiorców, niezależnie od wybranej formy organizacyjno-prawnej oraz skali prowadzonego biznesu. Profesjonaliści z biura rachunkowego zajmą się prowadzeniem zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej.

Księgowość uproszczona jest przeznaczona przede wszystkim dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Może przybrać jedną z trzech postaci:

  • podatkowej księgi przychodów i rozchodów;
  • ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych;
  • karty podatkowej (wyłącznie dla firm, które rozliczały się w ten sposób przed 1 stycznia 2022 roku).

Z kolei obowiązek prowadzenia pełnej księgowości spoczywa m.in. na spółkach prawa handlowego, niezależnie od przychodu, ale także przedsiębiorcach indywidualnych, których przychody przekroczyły równowartość 2 milionów euro. O ile w zakresie księgowości uproszczonej część przedsiębiorców0 usiłuje radzić sobie samodzielnie, korzystanie z usług księgowego przy pełnych księgach jest w zasadzie niezbędne ze względu na ich złożoną strukturę oraz stopień rozbudowania.

Oszczędność czasu

Zaletą świadczenia usług księgowych przez profesjonalistów jest duża oszczędność czasu. Księgowy skontaktuje się w imieniu Twojej firmy z urzędem skarbowym, prześle niezbędne dokumenty i przekaże informacje. Firma, która znajduje się w dobrych rękach, w ogóle nie musi utrzymywać kontaktu z organami podatkowymi lub ZUS, ponieważ kontaktują się one bezpośrednio z biurem rachunkowym.

MAZA biuro rachunkowe

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Każde biuro rachunkowe ma obowiązek posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu w razie ewentualnego błędu przedsiębiorca nie będzie musiał pokrywać ewentualnej szkody z własnej kieszeni. Może on wystąpić z roszczeniem zwrotnym do zakładu ubezpieczeń. To komfort, który pozwala skupić się na prowadzeniu działalności gospodarczej bez obawy o poprawność składanych deklaracji podatkowych.

Biura rachunkowe zatrudniają doświadczonych księgowych, którzy ukończyli niezbędne szkolenia i kursy oraz posiadają wieloletnią praktykę w obsłudze podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Księgowość online. Jak korzystać z niej efektywnie?

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na biuro rachunkowe online, które świadczy usługi księgowe niezależnie od siedziby firmy klienta. Zalety współpracy zdalnej obejmują przede wszystkim szybkość i pełną digitalizację usług. Nowoczesne biuro rachunkowe MAZA w bieżącej działalności wykorzystuje takie technologie, jak OCR, Robotic Process Automation czy Cloud Computing. Dzięki temu możliwe jest świadczenie pomocy księgowej w zakresie wielu procesów jednocześnie, nawet przy bardzo dużym wolumenie z jednoczesną minimalizacją ryzyka błędu.