Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety i ryzyko inwestowania w kryptowaluty

bitcoin
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kryptowaluty zagościły w naszym życiu na dobre. Choć dalej są owiane cieniem tajemnicy, to coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, a sama nazwa Bitcoin już nie wywołuje szoku. Inwestowanie w kryptowaluty ma bowiem wiele zalet, ale także niesie za sobą pewne ryzyko. Jakie są zalety i ryzyko inwestowania w krypto? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Jakie są zalety inwestowania w Bitcoin i inne kryptowaluty? 

Zastanawiasz się, gdzie kupić kryptowluty? Kantor Bitcoin w Warszawie to miejsce, gdzie bezpiecznie i szybko możesz stać się posiadaczem krypto. Zanim jednak kupisz cyfrowe waluty, warto poznać wady i zalety związane z inwestowaniem w nie.  

Perspektywy związane z inwestowaniem w Bitcoin mogą być różnie interpretowane. Niektórzy dostrzegają znaczący potencjał rozwoju technologii blockchain w przyszłości, podczas gdy inni główną zaletę widzą w dużej zmienności cenowej, która niesie za sobą szanse na osiągnięcie relatywnie wysokich zysków w krótkim okresie.

Jedną z kluczowych korzyści inwestowania w kryptowaluty jest szeroka dostępność tej formy inwestycji. Praktycznie każda osoba, która ukończyła 18 lat, może zakupić Bitcoin w zaledwie kilka minut, korzystając z komputera lub smartfona. W tym przypadku nie istnieje tak znacząca bariera wejścia, jak w przypadku innych rynków inwestycyjnych.

Co więcej, inwestowanie w Bitcoin może być sposobem na zdywersyfikowanie portfela inwestycyjnego. Tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje, mogą być bardziej skorelowane, co oznacza, że ich wartość często rośnie i spada równocześnie. Kryptowaluty, w tym Bitcoin, mogą stanowić dodatkowy składnik portfela, który niekoniecznie jest związany z tradycyjnymi rynkami finansowymi. Dzięki temu możesz dodatkowo zabezpieczyć swoje aktywa, na przykład przed inflacją. 

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w krypto? 

Jednak przy inwestowaniu w krypto, warto także pamiętać o pewnych zagrożeniach. Przede wszystkim kryptowaluty wyróżniają się znaczną zmiennością i niestabilnością rynku, co jest jednym z głównych wyzwań. Cena Bitcoin i innych kryptowalut może drastycznie się zmieniać, zarówno w górę, jak i w dół. Taka sytuacja może wywoływać niepokój szczególnie u inwestorów o mniejszym doświadczeniu. 

Przechowując środki na zimnym portfelu (portfele odcięte od internetu), możemy być spokojni o ich bezpieczeństwo. Brak takiego konta stwarza poważne ryzyko kradzieży kryptowalut poprzez ataki hakerskie. Na rynku kryptowalut jest to istotny problem. Dlatego pamiętaj o założeniu specjalnego portfela, który zabezpieczy Twoje kryptowaluty. 

Gdzie kupić Bitcoin? 

Najpopularniejszym miejscem do wymiany kryptowalut są specjalne giełdy. Jednak handel na nich wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jeśli jeszcze ich nie posiadasz, to warto skorzystać z Kantoru Kryptowalutowego. Kantor Bitcoin w Warszawie to miejsce, w którym szybko i bezpiecznie kupisz, lub sprzedasz różne kryptowaluty. Co więcej, możesz skorzystać z pomocy pracowników, którzy przeprowadzą Cię przez proces kupna.