Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


3 proste kroki do otrzymania pożyczki gotówkowej

wniosek o pożyczkę gotówkową
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Marzysz o remoncie salonu lub nowym sprzęcie AGD do kuchni? A może musisz zapłacić za nieplanowaną naprawę auta? Pożyczka gotówkowa nie wymaga załatwiania wielu formalności, a uzyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oto 3 proste kroki do otrzymania pożyczki, czyli jednej z popularniejszych form finansowania w Polsce.

Pożyczka online krok po kroku – jak uzyskać wsparcie finansowe?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowej gotówki na zmianę aranżacji domu, czy musisz pokryć  koszt nagłej naprawy pojazdu, pożyczka gotówkowa pozwoli Ci na szybkie uzyskanie środków na dowolny cel. O potrzebne wsparcie finansowe możesz starać się w bankach lub w firmach pozabankowych, specjalizujących się w udzielaniu tzw. chwilówek. Jednak jak otrzymać pożyczkę? Wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki:

  1. Znajdź najatrakcyjniejszą ofertę pożyczki i wypełnij wniosek

Swoje poszukiwania rozpocznij w sieci – to właśnie za pośrednictwem przeglądarki internetowej znajdziesz najciekawsze oferty. Podczas rozglądania się za odpowiednią propozycją, zwróć uwagę m.in. na maksymalną wysokość kwoty, którą możesz pożyczyć oraz okres kredytowania środków. Następnie przystąp do wypełniania wniosku – przyda Ci się do tego dowód osobisty. Jakie dane są potrzebne do pożyczki? Są to m.in. imię, nazwisko, aktualny adres oraz numer dokumentu tożsamości i PESEL.

Przykładem oferty wartej uwagi jest pożyczka w PKO Banku Polskim, gdzie formalności związane z wnioskiem załatwisz online na trzy sposoby – przez aplikację IKO, logując się do serwisu iPKO lub poprzez stronę internetową jeśli nie jesteś klientem banku . Sprawdź najważniejsze informacje o pożyczce gotówkowej w PKO Banku Polskim i uzyskaj dodatkowe środki na realizację dowolnego celu.

  1. Wykonaj przelew weryfikacyjny i zaakceptuj oświadczenia

Większość banków oraz firm pozabankowych do weryfikacji numeru konta i podanych we wniosku informacji prosi przyszłego pożyczkobiorcę o wykonanie tzw. przelewu weryfikacyjnego. To symboliczna kwota, która zazwyczaj wynosi złotówkę. Opłatę należy zrealizować za pomocą rachunku bankowego, którego aktualnie używasz (np. otrzymujesz wynagrodzenie od pracodawcy).

 Po pozytywnej weryfikacji tożsamości, zapoznaj się z załączonymi dokumentami i zaakceptuj wszystkie niezbędne oświadczenia..

  1. Zapoznaj się z umową pożyczki gotówkowej i poczekaj na przelew

To ostatni i zarazem najważniejszy krok, gdy ubiegasz się o przyznanie pożyczki gotówkowej. Jeszcze przed przelaniem potrzebnych środków, na ekranie wyświetli Ci się umowa pożyczkowa. Zapoznaj się z jej treścią – prześledź dokładnie wszystkie punkty oraz napisane drobnym drukiem adnotacje. Jeżeli wszystko się zgadza (w tym m.in. Twoje dane), podpisz umowę np. za pomocą podpisu elektronicznego czy kodu weryfikacyjnego, który zostanie przesłany na podany we wniosku numer telefonu. Następnie poczekaj na przelew i gotowe.

Warto wiedzieć:

Pamiętaj, że poszczególne kroki mogą różnić się w zależności od procedur wewnętrznych banku lub firmy pozabankowej, w której starasz się o wsparcie finansowe.

O czym pamiętać, składając wniosek o pożyczkę gotówkową?

Pożyczka gotówkowa to atrakcyjna forma finansowania, po którą sięga wiele osób. Pamiętaj jednak, że po ten rodzaj wsparcia finansowego mogą  ubiegać się przede wszystkim osoby, które ukończyły 18. rok życia. Nie bez znaczenia pozostaje też zdolność kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy, która – najprościej mówiąc – oznacza możliwość spłaty zadłużenia przez wnioskodawcę. Składa się na nią m.in. historia kredytowa, ale też rodzaj źródła dochodów.

Jeżeli chcesz ubiegać się o przyznanie pożyczki, jednak zależy Ci też na zabezpieczeniu finansów przed nieplanowanymi zdarzeniami, sprawdź, czy wybrana oferta umożliwia ubezpieczenie zobowiązania. Dzięki niemu, gdy tylko znajdziesz się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymasz wsparcie w spłacie należności.

Pożyczka gotówkowa to prosty  sposób na zrealizowanie marzeń i różnych nieplanowanych wydatków. Dlatego sprawdź ofertę PKO BP z prowizją za udzielenie pożyczki w wysokości 0 złotych i złóż wniosek online telefonicznie poprzez wideorozmowę lub udając się do najbliższej placówki.