Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest skup nieruchomości?

nieruchomości
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania, ponieważ znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, bądź jesteś osobą szukającą mieszkanie do inwestycji, zainteresuj się kwestią skupu nieruchomości. W pierwszym przypadku skup nieruchomości oferowany jest osobom z problemami finansowymi, które za pieniądze ze sprzedaży mieszkania chcą spłacić swoje długi. Dla drugiej opcji jest to możliwość poszukania taniego mieszkania do zakupu przez osoby chętne do zainwestowania swoich pieniędzy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak skupić tanią nieruchomość
  • gdzie szukać mieszkań do skupu
  • jak znaleźć firmę oferującą skup działek i mieszkań
  • jak przebiega proces sprzedaży nieruchomości i udziałów w niej

Jeśli chodzi o skup nieruchomości to warto dokładnie przyjrzeć się ofercie firmy, która chce skupić naszą nieruchomość na przykład za nasze długi. Chodzi o to byśmy nie wpadli w jeszcze większe kłopoty niż te, w których jesteśmy. Oczywiście nie oznacza to, że większość firm zajmujących się skupował nieruchomości jest nieuczciwa. Na rynku istnieją firmy, które uczciwie chcą od nas skupić nieruchomość za uczciwą cenę. Najczęściej jest to skup nieruchomości za gotówkę.

Skup mieszkań - jak znaleźć nieruchomość pod inwestycję?

Jeśli chcemy skupić nieruchomość na własny użytek, warto zainteresować licytacjami komorniczymi, gdzie możemy wykupić mieszkanie za niewielką sumę w stosunku do jego faktycznej wartości. Na licytację trafiają bowiem mieszkania zadłużone lub sprzedawane w wyniku długów ich właścicieli. Takie mieszkania mogą być usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach i warte inwestycji na przykład w ramach wykończenia na flipa i sprzedania dalej, bądź wykupienia mieszkania, wyremontowania i wynajmu długoterminowego lub najmu krótkoterminowego na przykład dla turystów. Łączna suma kosztów jakie poniesiemy na zakup mieszkania z licytacji oraz jego ewentualny remont może być bardzo opłacalna. Wszystko zależy jednak od tego jakie posiadamy oszczędności.

Szybki skup nieruchomości za gotówkę - jak to działa?

skup nieruchomości za gotówkę

Jeśli chcemy sprzedać mieszkanie chcąc pozbyć się obciążenia, ponieważ na przykład zalegamy z czynszem i chcemy w ten sposób spłacić nasze długi, wystarczy poszukać w Internecie informacji o firmach, które zajmują się skupem nieruchomości. Jednak warto mieć na uwadze, że taki skup nieruchomości jest skupem, który nie zwróci nam rynkowej ceny mieszkania. Mieszkanie sprzedamy niestety za niższą cenę niż rynkowa, jednak szybko uzyskamy pieniądze na spłatę długu i uwolnimy się od kłopotów. Jeżeli mamy wątpliwości, warto zapoznać się z informacjami na stronie: skup nieruchomości czy się opłaca? i skup mieszkań czy warto?

Skup udziału w nieruchomościach - kiedy warto się zainteresować?

Skup mieszkań to nie jedyna usługa, którą warto się zainteresować w przypadku problemów ze swoimi finansami bądź nieruchomością. Zdarzają się sytuacje, gdy posiadamy prawa do nieruchomości, ale sprzedaż mieszkania jest niemożliwa, ze względu na innych właścicieli nieruchomości. Jest to częsta sytuacja w przypadku dziedziczenia i powoduje problemy w sytuacji prawnej nieruchomości. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości, warto znaleźć firmę oferującą skup udziałów w takich lokalach (więcej: jak sprzedać udziały w nieruchomości?) . W sytuacji gdy chcemy pozbyć się problemu, a sprzedaż nieruchomości nie jest możliwa, jest to świetne rozwiązanie nawet jeśli cena jaką uzyskamy będzie niższa niż teoretyczna cena rynkowa. Jeżeli dodatkowo jest to zadłużone mieszkanie z hipoteką wpisaną do aktu notarialnego, tym bardziej warto się zainteresować ofertą firm specjalizujących się w skupie nieruchomości i udziałów w nich na terenie całego kraju (więcej: jak działają firmy skupujące udziały w nieruchomościach). Pozbędziemy się problemu finansowego i psychicznego, a dodatkowo zyskamy gotówkę na spłatę długów lub bieżące wydatki.