Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki faktoring dla firmy wybrać?

płatność kartą
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Firma faktoringowa zapewnia wsparcie w obsłudze faktur posiadających odroczony termin płatności. Dzięki współpracy nie musimy martwić się o zamrożone środki, na których wypłatę przyjdzie nam poczekać wiele tygodni. Kto może skorzystać z usług firmy faktoringowej? Dlaczego warto zdecydować się na podobne rozwiązanie? Jak wybrać najlepszą firmę świadczącą usługi faktoringu dla przedsiębiorców?

  1. Czym jest faktoring dla firm?
  2. Dobra usługa faktoringu - czym powinna się charakteryzować?
  3. Faktoring ranking - jak znaleźć najlepszą opcję dla firmy?

Czym jest faktoring dla firm?

Usługi faktoringu stają się coraz bardziej popularne także w Polsce. Jest to procedura oparta o bardzo proste założenie - chęć otrzymania zapłaty za wystawioną fakturę możliwie jak najszybciej. W wielu branżach, jak na przykład budowlanka, terminy płatności za konkretne faktury mogą sięgać 30, 60 czy nawet 90 dni. W tym czasie kontrahent który wykonał już pracę nadal nie może korzystać z zarobionych środków, co oznacza spowolnienie rozwoju firmy i możliwość przyjęcia mniejszej ilości projektów. Finansowanie faktur polega na podpisaniu umowy z firmą trzecią, która wykupuje nieprzeterminowane należności, wypłaca środki wykonawcy nawet w 24 godziny, a następnie czeka na opłacenie faktury przez właściwego zleceniodawcę. Dzięki temu mamy pieniądze od razu i możemy inwestować je w dalszy rozwój firmy.

Dobra usługa faktoringu - czym powinna się charakteryzować?

Wybierając usługi firmy faktoringowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość, ale także zakres, jaki obejmują. Niektóre podmioty stosują faktoring niepełny, stosują faktoring odwrotny, a także mają ścisłe zasady odnoszące się do faktur z odroczonym terminem płatności. Z drugiej strony powinniśmy wybrać przedsiębiorstwo godne zaufania, czyli takie, które weryfikuje ryzyko niewypłacalności dłużnika oraz nie zostawi nas z problematyczną fakturą bez żadnej informacji. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.firmowakasa.pl/faktoring/.

Faktoring ranking - jak znaleźć najlepszą opcję dla firmy?

Jeżeli poszukujemy aktualnie faktoringu dla naszej firmy, na rynku znajdziemy wiele propozycji i partnerów, z którymi możemy nawiązać podobną współpracę? W porównaniu ofert pomoże nam przede wszystkim ranking firm faktoringowych, który pozwoli szybko porównać najważniejsze aspekty każdej z propozycji. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do poświęcenia nieproporcjonalnie dużej ilości czasu na poszukiwania firmy najbardziej nam odpowiadającej.