Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kantor kryptowalutowy — który wybrać?

kantor kryptowalutowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kantor kryptowalutowy to miejsce, w którym możesz kupić lub sprzedać kryptowaluty. Choć jeszcze nie ma w Polsce wielu takich punktów, to ich popularność stale rośnie. Jak wybrać kantor kryptowalutowy? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Czym jest kantor kryptowalutowy? 

Kantory kryptowalutowe, czyli wymiana Bitcoin online, są zaraz po giełdach najpopularniejszym miejscem do zakupu i sprzedaży wirtualnych aktywów. W kantorze możesz wymienić tradycyjne waluty, takie jak dolary, euro, czy złotówki na kryptowaluty i vice versa. Niektóre kantory oferują także możliwość wymiany jednej kryptowaluty na drugą.  

Celem kantorów kryptowalutowych jest ułatwienie inwestowania w krypto. Zwłaszcza osobom, które jeszcze nie mają doświadczenia. Decydując się na wymianę  w kantorze, nie musisz na bieżąco śledzić rynku i nie potrzebujesz dostępu do zaawansowanych wykresów oraz narzędzi analizy technicznej. Dzięki temu rozwiązaniu możesz w prosty i szybki sposób zawierać transakcje na bitcoinie (BTC) oraz innych popularnych kryptowalutach np. ethereum (ETH), tetherze (USDT) czy dogecoinie (DOGE). Co ważne, wymiana w kantorze kryptowalutowym nie wymaga zbędnych formalności, a sama procedura jest niezwykle łatwa. 

Jak działają kantory kryptowalutowe? 

Niektóre kantory umożliwiają jedynie zakup kryptowalut. Jest to pewne ograniczenie, jeśli więc zależy Ci na sprzedaży krypto, to postaw na kantor, który oferuje zarówno sprzedaż, jak i kupno, taki jak bitcoinwymiana.pl. W kantorach kryptowalutowych dokonujesz transakcji z właścicielem, który samodzielnie ustala kursy kryptowalut. Te kursy są aktualizowane na bieżąco, aby odpowiadać cenom kryptowalut na giełdach, z uwzględnieniem marży właściciela kantoru. Jak kupić krypto w kantorze? 

Proces jest łatwy i szybki. Przede wszystkim musisz umówić się na wizytę. Do takiego kantoru raczej nie wchodzi się z marszu, a raczej przygotowuje na wymianę. Na stronie wybranego kantoru możesz sprawdzić ceny krypto i wypłacić odpowiednią ilość gotówki, z którą udasz się do punktu stacjonarnego. Na miejscu przekazujesz pracownikowi gotówkę oraz adres portfela BTC. Kupioną kryptowalutę otrzymasz na wskazany przez Ciebie portfel.

Analogicznie wygląda proces sprzedaży kryptowalut. W tym przypadku musisz przygotować dostęp do portfela kryptowalutowego. Następnie zaakceptuj kurs, po którym sprzedasz krypto. Przelej środki na wskazany przez pracownika adres portfela i ciesz się otrzymaną gotówką.

Jak wybrać kantor kryptowalutowy? 

Wybór bezpiecznego dobrego i przystępnego cenowo kantoru krypto wcale nie musi być skomplikowanym zadaniem Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim warto porównać kilka dostępnych ofert oraz sprawdzić historię poszczególnych podmiotów. Bardzo dobrym źródłem informacji są opinie klientów. Dzięki temu możesz, zobaczyć, czy jest to kantor godny zaufania. Istotne jest również zbadanie kosztów transakcyjnych oraz zwrócenie uwagi na liczbę i rodzaj dostępnych wirtualnych aktywów oferowanych przez dany kantor kryptowalut. Możesz skorzystać także z dostępnych w sieci rankingów i wybrać kantor, który jest wysoko oceniany.