Sygnaliści w codziennym życiu odgrywają coraz ważniejszą rolę zwłaszcza, kiedy to ochrona praw człowieka, walka z korupcją i nadużyciami stały się niezwykle istotne. Jednym z narzędzi, które ułatwiają działanie sygnalistów są aplikacje i systemy dla nich dedykowane, są to specjalne aplikacje dla osób, które chcą zgłosić naruszenia występujące w organizacji. Dzięki temu narzędziu sygnaliści mogą dokonać szybkiego i anonimowego zgłoszenia, co z kolei umożliwia zwalczanie naruszeń prawa, bardziej skuteczną walkę z korupcją i nadużyciami.
Jak działają dedykowane aplikacji dla sygnalistów
Aplikacja dla sygnalistów to narzędzie, które umożliwia szybkie i anonimowe zgłaszanie naruszeń prawa. Sygnalista może z łatwością dokonać zgłoszenia za pomocą aplikacji, która działa na różnych urządzeniach. Aplikacja musi przede wszystkim spełniać założenia zgłoszeń w sposób:
- bezpieczny (ochrona przed ewentualnymi represjami, dyskryminacją lub innymi zagrożeniami wynikającymi z ich zgłoszeń)
- anonimowy (osoba składająca doniesienie nie musi ujawniać swojej tożsamości)
- zgodny z prawem (zapewniać działanie z aktualnie obowiązującym prawem, a w razie jego zmiany - aktualizację)
- łatwy i szybki (łatwe wypełnienie formularza i przesłanie zgłoszenia w sposób intuicyjny i nieskomplikowany).
Cennik aplikacji dla sygnalistów
Ceny aplikacji dla sygnalistów różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak liczba użytkowników, funkcjonalność, poziom zabezpieczeń i innych (prosty i przejrzysty cennik znajdziemy w aplikacji sygnalista.net - cennik). Wiele firm oferuje różne pakiety, które dostosowane są do potrzeb klientów.
Podsumowanie roli zgłaszających naruszenia w organizacji
Strona główna: www.sygnalista.net to adres aplikacji specjalnie dedykowanej do zgłaszania przypadków naruszeń w firmach i organizacjach. Aplikacje dzisiaj ułatwiają nam życie w różnych dziedzinach życia, dlaczego by nie skorzystać z tego rozwiązania i w tym przypadku. Pamiętajmy że sygnaliści odgrywają kluczową rolę w zwalczaniu korupcji i nadużyć, ponieważ często posiadają ważne informacje, które mogą pomóc w wykryciu i ściganiu przestępstw. Dodatkowo przepisy prawa obligują coraz więcej firm do posiadania kanału do zgłoszeń nieprawidłowości.
Warto zapamiętać
Już w najbliższej przyszłości a dokładniej od 17 grudnia 2023 r. dla podmiotów publicznych zatrudniających od 50 do 249 pracowników będzie wymagane posiadanie skutecznego kanału zgłoszeń.