Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najważniejsze kryteria wyboru nowego mieszkania w Krakowie

rynek krakowski
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Liczący około 800 000 mieszkańców Kraków jest nie tylko jednym z największych i najbardziej znanych polskich miast, ale także ważnym ośrodkiem na mieszkaniowej mapie kraju. W stolicy Małopolski od lat buduje się dużo nowych mieszkań, a deweloperzy wychodzą naprzeciw przyszłym mieszkańcom, oferując nowoczesne, komfortowe i bardzo funkcjonalne lokale. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, poszukując w tym mieście swojego wymarzonego „M”.

Jak wybrać idealne mieszkanie w Krakowie?

Co tegoże zakup mieszkania na rynku pierwotnym ma szereg zalet, nikogo nie trzeba przekonywać. Kupując lokum od dewelopera, możemy dostosować je do własnych preferencji,. Rynek pierwotny to również gwarancja sprawdzonych technologii, wysokiego standardu i nowoczesnych rozwiązań, a także możliwość zamieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach.

Lokalizacja – gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań?

Kwestia umiejscowienia inwestycji jest jedną z tych, na które osoby szukające mieszkania od dewelopera w Krakowie zwracają szczególną uwagę. W dużych miastach dylemat kupujących dotyczy z reguły tego, czy lepiej kupić lokal bliżej centrum, czy postawić na spokojniejszą, ale dobrze skomunikowaną okolicę. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, kluczowe okazują się takie aspekty jak łatwy dostęp do najważniejszych usług, czas dojazdu do pracy, szkoły, na zakupy czy do lekarza. Na to, czy okolica jest atrakcyjna, wpływają również bezpieczeństwo, bliskość terenów rekreacyjnych, przystanków komunikacji miejskiej czy głównych arterii, łączących osiedle z centrum miasta.

Metraż i układ lokalu mieszkalnego

Bardzo istotną kwestią pozostaje wielkość mieszkania – mały lokal może okazać się za ciasny, gdy rodzina się powiększy, natomiast zbyt duży będzie generował wyższe koszty utrzymania. Na funkcjonalność lokum  wpływają natomiast sposób rozlokowania poszczególnych pomieszczeń, ich nasłonecznienie oraz możliwość wprowadzania ewentualnych zmian lokatorskich.

Przestrzenie wspólne i powierzchnie dodatkowe

Przy wyborze mieszkania deweloperskiego w Krakowie ważnym aspektem jest też  obecność dodatkowych przestrzeni, na przykład balkonów,, loggi, tarasów, piwnic czy komórek lokatorskich. Warto uwzględnić również standard części wspólnych, takich jak klatki schodowe, windy czy podziemne garaże. Starannie zaprojektowane przestrzenie, z których słyną m.in. mieszkania na sprzedaż w Krakowie na Dębnikach, to gwarancja komfortowego życia oraz bezpieczeństwa.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – inwestycja Lokum Siesta

Wielu deweloperów projektuje swoje inwestycje w taki sposób, by były one dostępne i przyjazne dla każdego klienta. Proponują więc funkcjonalne układy i szeroki wybór powierzchni użytkowych. Przykładem jest osiedle Lokum Siesta, zlokalizowane w dzielnicy Dębniki i obejmujące mnóstwo komfortowych, nowocześnie zaprojektowanych lokali, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kupujących.