Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie doradztwa energetycznego dla firm?

doradztwo energetyczne
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Odpowiednie zarządzanie energią elektryczną w firmie przekłada się na określone korzyści. W dobie rosnących cen prądu, zmniejszenie jego zużycia lub obniżenie kosztów z nim związanych może doprowadzić do wymiernych oszczędności. Jednym ze sprawdzonych sposobów na optymalizację zarządzania energią w firmie jest skorzystanie z profesjonalnego doradztwa energetycznego. Sprawdź, z jakimi korzyściami się to wiąże.

Droga do poprawy efektywności energetycznej

Bez wątpienia celem większości przedsiębiorców jest poprawa efektywności energetycznej. To niekończący się proces, który polega na poszukiwaniu rozwiązań zmniejszających zużycie prądu oraz redukujących koszty prowadzenia biznesu. Poprawia to pozycję rynkową firmy, zwiększa jej konkurencyjność oraz poprawia osiągane dochody. Czasem trudno osiągnąć te cele we własnym zakresie. W związku z tym warto skorzystać z doradztwa energetycznego i fachowej wiedzy specjalistów, którzy na Twoją firmę spojrzą z nieco innej perspektywy.

Jakie korzyści wiążą się ze skorzystaniem z usługi doradczej?

Usługi doradcze w sektorze energetyki prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Na bazie wieloletniego doświadczenia mogą oni korzystnie wpłynąć na poprawę zarządzania energią w firmie oraz poprawić jej dochodowość. Poniżej przedstawiamy kluczowe korzyści z tym związane.

Oszczędność pieniędzy

Oczywiście większość przedsiębiorców zwraca uwagę przede wszystkim na realne oszczędności. Skorzystanie z doradztwa energetycznego pozwala na zdiagnozowanie ewentualnych problemów oraz szybką reakcję. Wszystko po to, aby zmodyfikować zarządzanie energią oraz doprowadzić do dopasowania jej parametrów pod indywidualne zużycie. Przekłada się to na realne oszczędności.

Lepsza taryfa energetyczna

Dokładana analiza specjalisty pozwala na określenie profilu dobowo-godzinowego odbiorcy prądu. Na tej podstawie można zweryfikować opłacalność obowiązującej taryfy energetycznej. Prawidłowe jej dopasowanie ma istotne znaczenie nie tylko w kontekście stałych opłat za zużywaną energię, ale także jej ceny zakupu od sprzedawcy. Raport przedstawiony przez doradcę uwzględnia wszystkie okoliczności mające wpływ na dobór najbardziej optymalnej taryfy, a co za tym idzie, prowadzi do wymiernych oszczędności na tym polu.

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego firmy

Zewnętrzny specjalista jest w stanie trafniej ocenić sytuację energetyczną firmy. Spojrzy na jej działalność z innej perspektywy. Dzięki temu wskaże na ewentualne sytuacje lub zjawiska, które warto wyeliminować. Przełoży się to na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Twojej firmy.

Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa

Mniejsze koszty prowadzenia działalności pozwalają na utrzymanie bardziej konkurencyjnych cen. Poprawia to pozycję przedsiębiorstwa na rynku i pomaga mu w pozyskaniu i utrzymaniu klientów w dłuższej perspektywie.

Doradztwo energetyczne od HOBO Systems

Profesjonalne usługi z zakresu doradztwa energetycznego świadczą eksperci HOBO Systems. To firma, która posiada swój autorski system zarządzania energią AIFLO. Na podstawie zbieranych przez niego danych można usprawnić procesy w organizacji oraz doprowadzić do optymalizacji na poziomie zużycia energii i ponoszonych kosztów. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem HOBO Systems i do skorzystania z usługi doradztwa energetycznego oferowanego przez jej ekspertów.