Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rynek pierwotny w Szczecinie – czym się charakteryzuje?

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W ciągu ostatnich kilku lat Szczecin przeszedł znaczące zmiany pod względem infrastruktury, oferty handlowo-usługowej, rozwoju biznesowego oraz rynku nieruchomości. Nic więc dziwnego, że wiele osób zainteresowało się zakupem w tym mieście mieszkania na własność. Deweloperzy szybko zaczęli dostosowywać swoją ofertę do oczekiwań klientów, realizując projekty mieszkaniowe w popularnych dzielnicach Szczecina. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się nowe inwestycje w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Oferta mieszkań deweloperskich w Szczecinie – co warto wiedzieć?

Rynek pierwotny nieruchomości to sektor, w którym deweloperzy oferują na sprzedaż nowe mieszkania, domy czy lokale usługowe. W ostatnich latach rynek ten bardzo dynamicznie rozwijał się w dużych polskich miastach, w tym w Szczecinie. Dowodem na to jest spora liczba nowych inwestycji deweloperskich, które oferują szeroką gamę mieszkań – od funkcjonalnych kawalerek, po przestronne, rodzinne apartamenty.

Jedną z cech charakterystycznych, która wyróżnia rynek pierwotny w Szczecinie, jest duże zróżnicowanie oferty dostępnych nowych mieszkań. Swoje wymarzone miejsce do życia bez problemu mogą znaleźć w tym mieście rodziny z dziećmi, szukające większych, 3- i 4-pokojowych lokali. Na wybór ofert nie będą mogli narzekać również single, na których czekają popularne kawalerki – odchodzi się jednak od mikrometraży, oferując przestronne wnętrza. Ponadto nie brakuje ofert dla młodych par na start wspólnego życia, czy dla seniorów, poszukujących niedrogich w utrzymaniu mieszkań z wieloma udogodnieniami.

Jakie zalety mają lokalizacje nowych inwestycji w Szczecinie?

Deweloperzy starają się przyciągnąć klientów nie tylko szeroką, zróżnicowaną ofertą mieszkań. Jedną z największych zalet rynku pierwotnego w Szczecinie jest fakt, że wiele nowych inwestycji powstaje w doskonałych lokalizacjach. ​Z łatwością można z nich dotrzeć do najważniejszych miejsc w mieście. W pobliżu znajdują się sklepy, centra handlowe, szkoły, przedszkola, a także przystanki komunikacji miejskiej.

Niewątpliwą zaletą jest bliskość atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Doskonałym przykładem w tym przypadku będzie inwestycja Crocus Hill, zlokalizowana tuż obok Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni – jednej z najpiękniejszych zielonych promenad miasta. Mieszkanie w pobliżu takich miejsc pozwala cieszyć się urokami przyrody bez konieczności dalekich wyjazdów.

Co jeszcze warto wiedzieć o trendach na rynku deweloperskim w Szczecinie?

Jednym z najważniejszych trendów na rynku pierwotnym w Szczecinie jest także rosnące zainteresowanie mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Deweloperzy starają się zaspokoić to zapotrzebowanie, projektując budynki z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i praktycznym wyposażeniem. Trudno wyobrazić sobie, by mieszkańcy takich inwestycji nie mieli dziś do dyspozycji windy. Standardem są także prywatne ogródki, balkony lub loggie.

Uwagę zwraca się również na rozwiązania, które nie tylko zwiększają komfort mieszkańców, ale także pozwalają na oszczędność energii i zmniejszenie rachunków. Ważne są wysokiej klasy materiały, ograniczające m.in. straty ciepła. Ponadto rynek pierwotny w Szczecinie coraz częściej dużą wagę przykłada do części wspólnych inwestycji – ich estetyka podnosi atrakcyjność oferty dewelopera. Wszystko to sprawia, że dziś zdecydowanie łatwiej znaleźć w tym mieście nowoczesne, wygodne w aranżacji i codziennym użytkowaniu mieszkanie, zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy.