Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto zamieszczać ogłoszenia typu: sprzedam firmę?

Ogłoszenia inwestycyjne
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jak pokazują badania ogłoszenia sprzedam firmę są jednymi z najpopularniejszych ogłoszeń w Polsce. W związku z sytuacją na rynku wiele firm traci płynność finansową, a właściciele zapał do pracy i chęci do dalszego prowadzenia biznesu. Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji warto zainteresować się tematem serwisów inwestycyjnych. Portale te zrzeszają ludzi z branży, często rozwiązując ich problem szybciej niżeli by się wydawało. Nie warto tracić czasu na zamartwianie się i szukanie rozwiązań, które z reguły okazują się nieefektywne. Nie bez powodu strony internetowe o takiej tematyce są bardzo popularne.

Jakie są główne powody pozbywania się prosperujących biznesów?

Sytuacja w Polsce delikatnie mówiąc nie jest przychylna przedsiębiorcom. Wysokie podatki, wszędobylska inflacja nie ułatwiają sprawy. W wielu branżach kryzys podyktowały warunki, na które przedsiębiorcy nie mieli wpływu. W takich właśnie przypadkach zamieszczają ogłoszenia sprzedam firmę. Niekiedy osoby tworzące biznes potykają się z własnej winy. Kiedy rozmawiamy z nimi okazuje się, że nie poczynili podstawowych czynności - jakie winni byli poczynić - jeszcze przed założeniem firmy i nie są w stanie jej utrzymać. Nie robią rozeznania w konkurencji, nie skupiają się na minusach działalności lub zatrudniają zbyt dużą liczbę osób sami nie będąc obecni w firmie. Zapominają o zrobieniu biznes planu, który spisany na spokojnie i z dużą szczegółowością potrafi zaoszczędzić wielu problemów. Na szczęście nie musimy od razu ogłaszać bankructwa i zamykać działalności. Ogłoszenia sprzedam firmę istnieją w ścisłej korelacji z innymi ogłoszeniami, wzajemnie się napędzają i ratują z problemów.

Ogłoszenia sprzedam firmę czy tak trudno jest je sformułować?

Ogłoszenia sprzedam firmę działają niczym dobra reklama pod warunkiem, że są dobrze napisane. Pamiętaj muszą być treściwe i merytoryczne. Przed sprzedażą koniecznie skorzystaj z wyceny rzeczoznawcy. Okazuje się, że ok 60 % biznesów można było sprzedać z większym zyskiem. Patrząc okiem człowieka zdesperowanego lub zniechęconego nie dostrzegamy istotnych plusów naszej działalności, a to rzutuje na cenę sprzedaży. Nie bądźmy nieostrożni w wycenie, ponieważ nasze ogłoszenia przeglądają inwestorzy, których perspektywa jest zupełnie inna, a my możemy tylko zyskać nic nie tracąc.

Tekst przy opracowaniu serwisu Projekt Biznes