Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na co przekazać 1,5 procent podatku dochodowego za 2022 rok

rozliczenie PIT
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W Polsce każdy podatnik ma możliwość przekazania 1,5% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. To prosty i skuteczny sposób na wsparcie działań charytatywnych oraz nauczenie się, jak przyczynić się do poprawy jakości życia innych ludzi. W 2022 roku również mamy taką możliwość. Dlatego warto zastanowić się, na co przekazać 1,5 procent podatku dochodowego za ten rok.

Kto może otrzymać 1,5% podatku dochodowego?

Jednym z przykładów organizacji, która działa na rzecz chorych dzieci, jest Fundacja Rycerze i Księżniczki. Od 2015 roku zajmuje się kompleksową pomocą dla poważnie chorych dzieci i ich rodzin, pozyskując środki na drogie terapie i zabiegi medyczne, jak również zapewniając wsparcie w walce o zdrowie i życie najmłodszych. Fundacja ta to organizacja pożytku publicznego, więc przekazując na jej rzecz 1,5% podatku, pomagamy w ich misji.

Ale na co jeszcze można przekazać 1,5% podatku dochodowego? Możemy wesprzeć organizacje zajmujące się ochroną zwierząt, walką z ubóstwem i bezdomnością, promowaniem kultury, nauki, sportu czy też organizacje pomagające osobom starszym lub niepełnosprawnym. Istnieje wiele fundacji i stowarzyszeń, które w różnoraki sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia innych ludzi, dlatego warto dokładnie przemyśleć, na co przekazać nasze 1,5%.

Ważne jest, aby wybierając organizację, na której chcemy wesprzeć swoimi środkami, sprawdzić jej wiarygodność. Można to zrobić na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie znajduje się Rejestr Organizacji Pożytku Publicznego oraz w Białej Księdze OPP.

Dlaczego przekazywanie 1,5% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jest aż tak ważne?

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego? Przede wszystkim pozwala to na realizację działań, które mają na celu poprawę jakości życia innych ludzi. Ponadto, każdy z nas ma wpływ na to, jakie organizacje będą mogły działać i w jakim zakresie. Przekazując nasze środki na rzecz konkretnych organizacji, możemy przyczynić się do poprawy sytuacji w różnych dziedzinach, w których organizacje te działają.

Warto również zwrócić uwagę na organizacje pozarządowe, które działają na rzecz różnych grup społecznych. Jedną z takich fundacji jest Rycerze i Księżniczki, która od 2015 roku zajmuje się kompleksową pomocą dla poważnie chorych dzieci i ich rodzin. Dzięki zaangażowaniu i empatii, udało im się zdobyć ponad 23 miliony złotych na drogie terapie i zabiegi medyczne, jak również zapewnić wsparcie w walce o zdrowie i życie najmłodszych.

Fundacja Rycerze i Księżniczki - działają na rzecz chorych dzieci

Fundacja Rycerze i Księżniczki zachęca do przekazania 1,5% podatku dochodowego na ich konto, co pozwala na dalsze finansowanie działań charytatywnych na rzecz chorych dzieci. Warto pamiętać, że każdy z nas ma wpływ na to, jakie organizacje i cele zostaną wsparte ze środków podatku dochodowego. Możemy wykorzystać ten potencjał, aby pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.

Podsumowując, przekazanie 1,5% podatku dochodowego na konto wybranej organizacji pożytku publicznego to ważny gest dobroczynności, który pozwala na wsparcie działań charytatywnych. Warto przemyśleć, na co przekazać swoje środki, aby móc pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Fundacja Rycerze i Księżniczki to jedna z wielu organizacji, której można wesprzeć w ten sposób. Każda wpłata na ich konto przyczynia się do poprawy warunków życia i leczenia chorych dzieci.