Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Franczyza edukacyjna jako pomysł na biznes

Franczyza edukacyjna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Szukasz pomysłu na biznes? Dla wielu osób to nie lada wyzwanie. Tym bardziej że dobry pomysł nie bierze się znikąd. Potrzebna jest analiza lokalnego rynku, grupy odbiorców oraz zgromadzenie odpowiedniej wiedzy i środków finansowych. Natłok obowiązków i trudności sprawiają, że wiele osób rezygnuje z budowy własnej firmy. To błąd! Zamiast poddawać się na starcie sprawdź koniecznie, czym jest franczyza edukacyjna. Być może to właśnie idealny dla Ciebie pomysł na biznes.

Czym jest franczyza edukacyjna?

Zamiast wymyślać swoją firmy w całości od podstaw i tracić czas na błędy, możesz zdecydować się na franczyzę. To opcja, która pozwala na skorzystanie z planu, który został dopracowany w taki sposób, aby minimalizował ryzyko. Dzięki wybraniu franczyzy możesz zbudować biznes, który po prostu został już przetestowany. Po zawarciu umowy o franczyzę zyskasz możliwość skorzystania z pomysłu, metodyki, ale też strategii marketingowej czy wskazówek administracyjnych. 

Popularnym wyborem jest franczyza edukacyjna. Czym charakteryzuje się tego typu działalność? To recepta na Twoją własną szkołę i ofertę edukacyjną w oparciu o markę i program, który już istnieją i od dłuższego czasu się sprawdzają. Dla przykładu, gdy zdecydujesz się założyć franczyzę edukacyjną w postaci szkoły językowej możesz wykorzystywać skuteczne metody, logo, nazwę firmy i wsparcie marketingowe oraz administracyjne na różnych etapach prowadzenia własnego biznesu.

Dlaczego warto zdecydować się na franczyzę edukacyjną?

Wiele osób waha się przed rozpoczęciem własnego biznesu głównie z powodu obawy, że ich pomysł nie przyniesie oczekiwanych zysków, a wręcz spowoduje straty finansowe. Franczyza edukacyjna to jedna z tych opcji, która sprawia, że możesz skorzystać ze sprawdzonego wielokrotnie pomysłu na biznes. Mniejsze ryzyko i wsparcie są szczególnie ważne dla osób początkujących, które nigdy nie prowadziły własnej firmy.

Podczas podpisywania umowy franczyzowej często konieczne jest uiszczenie opłaty wstępnej. Jeśli to tylko możliwe znajdź firmę, która nie wymaga takiej opłaty, aby dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. 

Franczyza wiąże się też z opłatami lub marżą od wysokości osiąganych przychodów. Dzięki temu, że dostajesz wsparcie i gotowe rozwiązania franczyzodawca wymaga comiesięcznych opłat. Ich wysokość może być być naprawdę różna. Najlepiej wybierz firmę, która wymaga prowizji od przychodu nie wyższej niż 8-12%. W ten sposób większą część przychodów pozostawisz dla siebie.

Zwróćmy jednak uwagę na to, dlaczego opłaca się postawienie akurat we franczyzę edukacyjną:

  • zyskujesz dostęp do modelu finansowego, który pozwala Ci zacząć zarabiać już w pierwszym roku prowadzenia swojej placówki edukacyjnej;
  • możesz korzystać ze sprawdzonych oraz autorskich metod dydaktycznych, a także z góry wiesz, do jakiej grupy docelowej będziesz trafiać ze swoją ofertą;
  • wielu franczyzodawców zapewnia także dostęp do licznych narzędzi online, które automatyzują i znacznie ułatwiają prowadzenie szkoły lub innej placówki edukacyjnej;
  • zyskujesz możliwość prowadzenia wieloetapowej placówki edukacyjnej, która będzie kierowała swoją ofertę do osób w różnych przedziałach wiekowych lub na różnym poziomie zaawansowania;
  • od samego początku zyskujesz także wsparcie know-how, które ma na celu dostarczenie wszelkiej wiedzy potrzebnej do sprawnego i zgodnego z prawem prowadzenia placówki edukacyjnej.

W trakcie trwania umowy franczyzowej przedsiębiorca może w dowolnej chwili korzystać z bezcennych wskazówek od doradców. W razie jakichkolwiek problemów lub modyfikacji w ofercie czy w aktualnych przepisach franczyzodawca organizuje stosowne pod względem tematycznym szkolenia.