Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Organizacja eventów firmowych

impreza firmowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Imprezy firmowe to nie tylko dobra zabawa, ale również przemyślana komunikacja i korzyści biznesowe. Organizacja eventu wymaga dobrej koordynacji wszystkich działań, począwszy od atrakcji, cateringu, wyboru miejsca, na kwestiach technicznych kończąc. Jak zaplanować udany event firmowy?

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Głównym założeniem eventów firmowych jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Oczywiście to nie jedyne cele, które może spełniać wydarzenie. Może również skupiać się na rozluźnieniu atmosfery w firmie czy nauce pracy w grupie. Każdy pracodawca z pewnością zdaje sobie sprawę, że wydajność pracowników zależy od ich wzajemnych relacji, samopoczucia i atmosfery panującej w miejscu pracy. Event firmowy przybiera różne formy. Może to być spotkanie w miejscu pracy, impreza integracyjna, konferencja czy piknik firmowy. Wszystko zależy od celów wydarzenia, okazji, okoliczności oraz charakteru imprezy.

O czym należy pamiętać organizując event firmowy?

Niezależnie od rodzaju wydarzenia, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniego miejsca na event. Należy je dostosować do profilu firmy, charakteru imprezy czy planowanych atrakcji. Imprezę integracyjną można zorganizować zarówno w centrum szkoleniowym w otoczeniu zieleni, jak i w restauracji w centrum miasta. Kongres, jubileusz, bankiet czy konferencja to wydarzenia, które przeważnie organizuje się w eleganckich miejscach, które dają możliwość zaplanowania atrakcji scenicznych np. prezentacji, występów artystów czy prelegentów. O co jeszcze należy pamiętać planując event? Oprócz atrakcji dopasowanych do charakteru imprezy, trzeba zadbać o szczegółowy scenariusz wydarzenia, harmonogram, catering, obsługę konferansjerów oraz zaplecze techniczne i sanitarne. Organizatorzy eventu firmowego muszą być przygotowani na różne sytuacje, dlatego należy dokładnie przemyśleć alternatywne działania w razie pojawienia się problemów np. spóźnienie prelegenta czy artysty, przerwy w dostawie prądu czy awaria sprzętu elektronicznego.

Profesjonalna organizacja imprezy firmowej

Event firmowy to duże przedsięwzięcie, które wymaga dobrego zaplanowania i logistyki. Organizację imprezy można powierzyć agencji eventowej, która kompleksowo zadba o przygotowanie i przebieg wydarzenia. Jedną z agencji specjalizujących się w planowaniu i realizacji wydarzeń firmowych jest Kids Planet (kidsplanet.pl). Event managerowie posiadają ogromne doświadczenie w kompleksowej organizacji kameralnych oraz dużych imprez. Zapewniają doskonale dopasowane scenariusze, niebanalny program imprezy, doświadczoną obsługę i liczne atrakcje. Zespół specjalistów zadba również o promocję wydarzenia, dekoracje, nagłośnienie, oświetlenie, oprawę muzyczną i wiele więcej. Dzięki stałej współpracy z podwykonawcami, eksperci zapewniają kompleksową obsługę wydarzenia. Wszystkie kwestie związane z organizacją imprezy są szczegółowo omawiane z klientem. Specjaliści proponują ciekawe rozwiązania, dzięki którym event będzie niebanalny, wyjątkowy i spełni cele biznesowe firmy.