Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak znaleźć wiarygodne źródło wiedzy w świecie kryptowalut?

kryptowaluty
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Początek przygody z inwestowaniem w kryptowaluty wbrew pozorom wcale nie jest łatwy, ponieważ musimy przyswoić sobie nie tylko podstawowe zasady samego inwestowania, ale też, dodatkowo, wiele kwestii związanych z technologią, takich jak kupowanie czy bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Jak znaleźć wartościowe treści, które pomogą w nauce inwestowania? Warto zajrzeć na strony poświęcone w stu procentach kryptowalutom, posłuchać podcastów i zajrzeć na kanały ekspertów na Youtube'ie.

Kryptowaluty od zera: gdzie szukać wiedzy?

W przypadku osób, które nie miały nigdy styczności z kryptowalutami, najważniejsze jest, by dowiedzieć się, czym one tak naprawdę są i jak się z nimi obchodzić. Jednym z głównych błędów inwestowania jest często wybieranie aktywów, o których nie mamy pojęcia. Wówczas naprawdę łatwo jest popełnić kardynalne błędy i szybko stracić pieniądze. Poza tym kryptowaluty są na celowniku cyberprzestępców i jeśli nie umiemy ich bezpiecznie przechowywać lub nie znamy sposobów weryfikacji źródła, z którego można je kupić – wystawiamy się na łatwy cel. Na początek warto poszukać prostych materiałów edukacyjnych mówiących o tym, czym są kryptowaluty, skąd się wzięły, oraz na czym polegają ich zakup i sprzedaż.

Informacje w internecie a kryptowaluty dla początkujących

Przed przystąpieniem do zakupu kryptowaluty czy już konkretnie, inwestowania, trzeba zadać sobie trochę trudu i przyswoić sobie całkiem sporą dawkę wiedzy na temat krypto. W sieci jest bardzo dużo filmów, wywiadów z ekspertami, kursów (bezpłatnych, ale i płatnych) na temat kryptowalut. To między innymi jest powodem, że przy nauce, czym są kryptowaluty od zera, trudno jest się zdecydować na te właściwe, a jeszcze trudniej – zweryfikować wiarygodność materiałów. Laikowi trudno będzie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co mówi postać na ekranie, to faktycznie trafna analiza czy sprawdzone informacje.

Warto zacząć od materiałów ze źródeł, które specjalizują się w danej tematyce, są bezstronne, obiektywne, a do analiz czy newsów podają źródła pochodzenia danej informacji. Dzięki temu wiemy, że mamy do czynienia z rzetelnym podejściem.

inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty: inwestowanie

Inwestowanie to kolejny etap, na którym potrzebne jest jeszcze więcej wiedzy na temat kryptowalut, bowiem tu ważne jest nie tylko to, jak one funkcjonują, czym są i jak je przechowywać, ale też jak ocenia je rynek kapitałowy czy z jakim ryzykiem inwestycyjnym się wiążą. Jeśli chodzi o kryptowaluty, inwestowanie nie będzie miało innych zasad, niż w przypadku akcji czy obligacji. Podobnie jak przy innych aktywach, trzeba określić swoją strategię inwestowania, tzn. Jak dużo chcemy zainwestować, na jaki okres, jaka stopa zwrotu będzie dla nas satysfakcjonująca i jaką wysokość strat jesteśmy w stanie zaakceptować.

Jeśli już wiemy co nieco o samym inwestowaniu, warto poznać tę stronę kryptowalut. Od innych aktywów różni je m.in. bardzo wysoka zmienność, a więc też dynamika zmian rynkowych, ilości informacji na ich temat czy fakt, że notowania odbywają się w zasadzie przez całą dobę bez przerwy. Tym bardziej więc warto śledzić aktualne info kryptowaluty.