Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szkolenia dla początkującego managera - od czego warto zacząć

szkolenie dla managera
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Szkolenia, zwłaszcza dla początkującego managera to istotny element w rozwoju kariery, a zarazem ważne popchnięcie w kierunku jej dalszego rozwoju. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, prowadzenie zespołu może być trudne i stresujące. Dlatego warto zainwestować czas i pieniądze w szkolenia, które pomogą w rozwijaniu kompetencji potrzebnych do skutecznego zarządzania zespołem

Podstawowe szkolenia dla początkujących managerów obejmują wiele różnych tematów, na początek jednak warto rozpocząć od szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej. Umiejętność skutecznego komunikowania się z partnerami biznesowymi i klientami, a zwłaszcza ze swoimi pracownikami jest niezbędna dla każdego menedżera. Dlatego szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej warto rozważyć w pierwszej kolejności, zwłaszcza jeżeli masz z nią trudności.  Nauczy Cię ono jak słuchać, jak zadawać pytania, przekazywać informacje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Szkolenie Facylitacyjne

Facylitacja to dość świeże podejście na polskiej scenie menadżerskiej, dlatego przytoczę uproszczoną definicję. Facylitacja to proces ułatwiania i wspierania grupy w osiąganiu celów i podejmowaniu decyzji. Facylitator działa jako neutralny mediator, który pomaga grupie w odkrywaniu i wykorzystywaniu własnych zasobów. Dzięki temu, umiejętności facylitacyjne pozwalają na budowanie zaangażowania, współpracy i efektywności w zespole przez co są kluczowe dla skutecznego zarządzania zespołem. 

W zarządzaniu zespołem facylitacja może być wykorzystana w różnych kontekstach, od prowadzenia spotkań i dyskusji, po rozwiązywanie konfliktów i budowanie relacji. Pomoże ona również w podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu problemów, ponieważ pozwala na otwarte i skuteczne dialogi. Dlatego jeżeli jesteś początkującym managerem lub managerką warto, abyś spojrzał/a w kierunku jakim są Szkolenie Facylitacyjne.

Szkolenia ogólne

Szkolenie z zakresu przywództwa to kolejny ważny element w rozwoju początkującego managera. Na szkoleniu nauczysz się, jak budować relacje z zespołem, jak rozwijać umiejętności lidera i jak motywować pracowników do osiągania celów. Ogólne szkolenie z zakresu przywództwa pokaże ci, jak tworzyć inspirujące cele, jak wykorzystywać wiedzę i umiejętności swojego zespołu oraz jak zarządzać konfliktami.

Wiele szkoleń dla początkujących managerów skupia się również na rozwoju umiejętności związanych z zarządzaniem projektami. Zarządzanie projektami to kluczowe zadanie dla każdego menedżera, którego praca polega na koordynowaniu działań zespołu i osiąganiu celów projektu. Na szkoleniu nauczysz się, jak planować projekty, jak wyznaczać cele i cele pośrednie, jak zarządzać ryzykiem i jak radzić sobie z problemami w trakcie realizacji projektu.

Oprócz podstawowych szkoleń warto zainwestować również w specjalistyczne szkolenia związane z branżą lub obszarem, w którym pracuje Twoja firma, żeby być jeszcze lepszym ekspertem i poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi pytaniami Twoich pracowników.