Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Digitalizacja pracy z Paperless Lite - jakie rozwiązania dla biznesu?

Digitalizacja pracy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Papierologia nikomu nie kojarzy się dobrze. Setki podpisów, pieczęci i zagubionych druków to tylko nieliczne problemy, z którymi na co dzień borykają się zarówno właściciele, jak i pracownicy przedsiębiorstw. Czy jest na to rozwiązanie? Na szczęście tak! Dziś w dobie digitalizacji każdy biznes może sięgnąć po bogatą ofertę usług paperless. Poznaj kilka z nich!

Czym są usługi paperless?

Zacznijmy od początku, czyli wyjaśnienia, czym właściwie są oferowane przez rynek usługi  paperless. To nic innego jak rozwiązania IT dla biznesu, których celem jest zminimalizowanie zużycia papieru w obiegu korporacyjnym. Firmą, która zajmuje się tworzeniem produktów digital, jest Paperless Lite. Ponad 20 lat doświadczenia w branży, a także baczne śledzenie rynku i przy tym rozwoju technologii pozwoliło specjalistom stworzyć unikatowe rozwiązania, które wspomagają codzienne procesy biznesowe w każdym obszarze. W związku z tym, że Internet stanowi dziś przyszłość, warto znaleźć w nim miejsce na część pracy dotychczas wykonywanej ręcznie. Mowa o wszelkich formalnościach, dopełnianych na co dzień.

Paperless Lite oferuje swoim klientom ciekawe opcje. Pierwszą z nich jest elektroniczny podpis. To usługa dostępna zarówno w telefonie, tablecie, jak i komputerze. Za jej sprawą można podpisać wszelkie druki bez wychodzenia z domu, wysyłania ich pocztą czy osobistego kontaktu z drugą osobą. Kolejnym narzędziem jest EDI Lite, czyli platforma umożliwiająca wymianę danych między partnerami biznesowymi. Po zalogowaniu w systemie można swobodnie generować oraz edytować dokumenty, wysyłać je i sprawdzać ich status. Dzięki temu możesz mieć wszystko w jednym miejscu i zawsze pod ręką, bez obowiązku wizyty w firmie.

rozwiązania IT dla biznesu

To jednak nie wszystko! Jeśli prowadzisz swój biznes i świadczysz usługi innym firmom, możecie bez kontaktowania się ze sobą sprawdzić, na jakim etapie współpracy jesteście. Umożliwia to elektroniczne biuro obsługi klienta. To serwis działający online. Daje on dostęp usługobiorcom do rozliczeń, statusów wykonywanych prac i płatności, wiadomości i aktualności od dostawcy czy też salda rozrachunków. Każde z powyższych rozwiązań pozwala zaoszczędzić czas i minimalizuje zużycie papieru.

Jakie narzędzia dla kogo?

Rozwiązania IT są na tyle uniwersalne, że znajdą zastosowanie w każdej branży. Warto jednak zaznaczyć, że system do wymiany dokumentów czy platforma obsługi klienta będą idealne dla biura, czy administracji. Elektroniczny podpis zyska zwolenników wszędzie, ponieważ ograniczy czas załatwienia formalności do minimum.

Wciąż zastanawiasz się, czy rozwiązania paperless są dla Ciebie? Wypróbuj usługi Paperless Lite w miesięcznym, darmowym okresie i przenieś dokumenty firmowe do Internetu raz na zawsze.