Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak nawiązać współpracę z hurtownią?

hurtownia
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Szukasz hurtowni do współpracy i nie wiesz, którą z możliwości wybrać, by wyposażyć swój punkt w produkty wysokiej jakości? Jako właściciel firmy musisz wiedzieć o czym koniecznie pamiętać, by asortyment sklepu był wystarczający, a ceny hurtowe zadowalające. Sprawdź dosłownie krok, po kroku o czym należy pamiętać wybierając konkretną ofertę hurtowni.

Poszukuję hurtowni, o czym muszę pamiętać?

Jeśli jesteś właścicielem firmy to pewnie wiesz, jak duże znaczenie dla jej działania ma asortyment, który oferujesz klientom. Niestety odnalezienie określonego dostawcy nie jest łatwe, szczególnie jeśli nawiąże się do tego, jak spory rozstrzał produktów można znaleźć na rynku.

Aby znaleźć konkretnego dostawcę, a do tego mieć świadomość zakupu u hurtownika, który zapewni nam stały asortyment trzeba odpowiednio poszukać konkretnego miejsca, a potem zweryfikować je. O czym na pewno warto pamiętać, analizując ofertę konkretnego dostawcy? Oto lista priorytetów:

  • Poproś o ofertę na sprzedaż hurtową, dzięki której dowiesz się, czy konkretne ceny będą dla Ciebie atrakcyjne,
  • Zarejestruj się w określonym miejscu, najprawdopodobniej dopiero wtedy dostawca umożliwi Ci zajrzenie do pełnej oferty,
  • Zawalcz o rabaty i obniżki, dzięki którym będziesz mógł nabyć towar w takiej ilości i takiej cenie, która będzie dla Ciebie potencjalnie najkorzystniejsza,
  • Przygotuj listę pytań, które chcesz zadać przed podjęciem ostatecznej współpracy.

Gdzie szukać hurtowni do współpracy? O tych miejscach warto wiedzieć!

Jeśli nie masz pewności, gdzie szukać odpowiedniej hurtowni, a jednocześnie chcesz nawiązać stałą współpracę to zacznij szukać konkretnego miejsca najpierw w internecie wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę. Wystarczy, że umieścisz w niej takie hasło, jak chociażby hurtownia kosmetyczna, hurtownia materiałów biurowych lub hurtownia części maszyn. Frazę dopasuj do swojej branży, a także konkretnej profesji, którą się zajmujesz. Im dokładniejszą frazę stworzysz, tym większe szanse na odnalezienie hurtowni, której usługa Cię usatysfakcjonuje.

Dobrej jakości hurtownię znajdziesz także poprzez system rekomendacji i poleceń na forach, bądź grupach dyskusyjnych. Przeglądając konkretne wątki możesz się tylko dowiedzieć się jak przebiega współpraca z określoną hurtownią, ale również czym charakteryzuje się jakość obsługi, czy też jak otrzymać rabaty po zakupach.

Znalazłem hurtownię, co należy zrobić w kolejnym kroku?

Odnalezienie dobrego hurtownika dla swojej firmy to jedno, a nawiązanie korzystnej współpracy, to drugie. Dobrej jakości relacja biznesowa zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, czy konkretna firma umożliwi Ci otrzymanie rabatów, a także jakie zasady wprowadza w kwestii realizacji zamówienia, czy czasu dostawy.

Warto także sprawdzić, czy określona hurtownia wielobranżowa proponuje odroczenie płatności za usługi, oferuje dodatkowe materiały wspomagające Twoją sprzedaż, zapewnia opiekę handlowca i biura obsługi klienta. Istotnym może się okazać czy hurtownia współpracuje z rzetelnymi podwykonawcami tj. przewoźnicy, czy jest w stanie zagwarantować nam darmową wysyłkę z zachowaniem korzystnego minimum logistycznego.

Już wiesz, jak postawić swoje pierwsze kroki w sprzedaży określonych produktów? Odnalezienie dobrej hurtowni to podstawa, negocjacje biznesowe to dopełnienie, a pełna integracja ze sklepem to wisienka na torcie. Pamiętaj o wszystkich zasadach poszukiwania hurtowni, które opisaliśmy powyżej, a sprzedaż i rozwój Twojego sklepu będą na takim poziomie, jak założyłeś w planie biznesowym.