Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kurs Design Thinking – czy warto i co można zyskać?

Kurs Design Thinking
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jak tworzyć produkty i usługi, które idealnie trafiają w potrzeby Klientów? Jedną ze skutecznych i uznanych metod jest Design Thinking. Chcesz ją zrozumieć i opanować? Koniecznie czytaj dalej.

Dla kogo jest kurs Design Thinking?

W dużym skrócie: Design Thinking to metoda pomagająca wprowadzać na rynek innowacje oraz ulepszenia istniejących produktów tak, by zaspokajały nawet te jeszcze nieuświadomione potrzeby ich użytkowników. Ta wysoce efektywna metoda projektowania cieszy się stale rosnącą popularnością. Dlaczego?

Po pierwsze, Design Thinking pozwala określić, czy inicjowanie prac mających na celu wypuszczenie produktu, procesu lub usługi na rynek ma w ogóle sens (czytaj: czy się opłaca). Po drugie, pomaga znacząco zminimalizować ryzyko projektowe (przerwanie projektu w połowie, przekroczenie zakładanego budżetu itp.). Po trzecie, wskazuje kierunek rozwoju produktów tak, by wciąż był na nie popyt.

Chcesz nauczyć się myśleć projektowo lub umożliwić to swojemu zespołowi? Postaw na akredytowany Kurs Design Thinking – DTMethod® Foundation, który umożliwi poznanie szeregu zasad i narzędzi oraz ustrukturyzowanie wiedzy i umiejętności związanych z myśleniem projektowym.

DTMethod jest akredytowaną przez APMG metodyką Design Thinking. Szkolenie skierowane jest do osób pracujących jako m.in. facyliatorzy, moderatorzy, Product Managerowie, Product Owners, SCRUM Masterzy, trenerzy i innych stanowiskodpowiedzialnych za tworzenie produktów i usług.. Zajęcia odbywają się w dwóch formach: stacjonarnej i online (na żywo, w czasie rzeczywistym).

Design Thinking

Co można zyskać?

Kurs Design Thinking - DTMethod Foundation dostarczy Ci solidną porcję wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z myśleniem projektowym.

Jako uczestnik w ciągu zaledwie 3 dni:

  • zrozumiesz istotę i działanie Design Thinking,
  • poznasz efektywne narzędzia i metody rozwiązywania problemów,
  • uporządkujesz wiedzę związaną z myśleniem projektowym – inicjowaniem, wdrażaniem i finalizacjąprocesu DesignThinking.

Jakie korzyści może dać metodyka DTMethod Twojej firmie?

Po pierwsze, pomoże tworzyć i ulepszać produkty, wyznaczać nowe trendy, odpowadać na zapotrzebowanie użytkowników.Po drugie, podniesie efektywność działań projektowych, a to przełoży się na większe zyski, mniejsze straty (oszczędność pieniędzy, czasu materiałów). Po trzecie, pozwoli uspójnić organizacji wiedzę o Design Thinking, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł na takim samym poziomie uczestniczyć w procesach projektowanie produktów, usług i procesów.

Kolejną ważną zaletą uczestnictwa w kursie jest możliwość uzyskania międzynarodowej certyfikacji. Warunkuje ją zdanie 40-minutowego egzaminu DTMethod Foundation (w języku polskim lub angielskim) składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Certyfikat wydawany jest bezterminowo i stanowi cenne poświadczenie wiedzy merytorycznej w zakresie stosowania metodyki.

Jak się zapisać na kurs?

To bardzo proste: wystarczy wybrać formę zajęć (online, stacjonarnie), język oraz termin szkolenia, wypełnić formularz i dokonać opłaty. Kurs Design Thinking jest dostępny również w ramach Inprogress Plus zapewniającego nielimitowany dostęp do innych szkoleń.. Zaletą subskrypcji jest nie tylko szeroka oferta kursów, ale i wsparcie ekspertów czy możliwość stworzenia dla siebie indywidualnej ścieżki rozwoju zawodowego. Szczegóły na stronie http://inprogress.pl.

DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.