Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kredyt dla firm - jaki wybrać, gdzie go szukać, jak bezpiecznie się zadłużyć?

Kredyt dla firm
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Często wydaje się, że jeśli ktoś ma własną działalność gospodarczą, to ma dużo pieniędzy. Może więc wydawać bez granic, inwestować i na nic mu nie brakuje. Tymczasem rzeczywistość jest inna. Czasem, by się utrzymać i przetrwać trudny czas, trzeba się zadłużyć. Niekiedy kredyt jest jedyną szansą na korzystną inwestycję. Zadłużanie się w przypadku firm jest normalne, trzeba tylko robić to mądrze.

Kredyt inwestycyjny lub na spłatę zobowiązań

Należy podkreślić, że kredyt dla firm występuje w różnych wariantach. Bo ze względu na różne potrzeby firmy się zadłużają. Popularnym niewątpliwie jest kredyt inwestycyjny, choć trzeba przyznać, że wiele firm wybiera tak po prostu kredyt na spłatę ZUS. Gorszy czas może mieć każda firma. Poza tym to, że zadłuża się z tego powodu, nie musi oznaczać, że całkiem sobie nie radzi. Nie zapominajmy, że czasem płatności przychodzą z opóźnieniem. Firma na nie poczeka, ale ZUS nie. W związku z tym warto mieć takie koło ratunkowe w postaci kredytu. Jeśli ktoś potrzebuje kredyt obrotowy dla firm to też bez problemu go znajdzie.

Gdzie szukać kredytu dla firm?

Za kredytem warto rozejrzeć się w internecie, ponieważ jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób. Ponadto dobrze jest skorzystać z pomocy pośredników, którzy są w stanie zaproponować firmie najlepszą ofertę finansowania. Ta opcja jest w sposób szczególny korzystna dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które w swojej firmie są dosłownie wszystkim. Z racji tego, że mają dużo obowiązków, powinny to zadanie powierzyć komuś, kto się na kredytach zna. A pośrednik przeanalizuje wszystkie możliwe dostępne oferty, po czym wybierze tylko te najkorzystniejsze. Nie każdy kredyt dla firm jest korzystny dla każdego. Udzielenie kredytu może też przebiegać na innych zasadach. Warto wcześniej dobrze zorientować się w szczegółach. Jeśli nie za pośrednictwem internetu, to w placówkach wybranych instytucji.

Kredyt w rachunku bieżącym - bezpieczne zadłużanie

Wiele firm decyduje się na kredyt w rachunku bieżącym. Inne firmy wybierają kredyt obrotowy. Ktoś jeszcze szuka kredytu inwestycyjnego. Oferty są różne i różne możliwości mają poszczególne firmy. Najważniejsze jest to, aby zadłużać się rozsądnie. To znaczy wybrać firmę finansową czy instytucję bankową, która zaproponuje korzystną ofertę na bezpiecznych warunkach. Każda firma jest w innej sytuacji, więc innego wsparcia finansowego będzie potrzebować i na różnych warunkach będzie mogła je zwracać. Korzystając z pomocy firm pośredniczących w sprzedaży produktów finansowych, można zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy. Niektórzy bez problemu mogą wziąć kredyt na oświadczenie do 150 000 zł, bo mają zdolność kredytową, ale tak naprawdę nie będą w stanie tych pieniędzy zwrócić. W związku z tym nie należy brać, bo dają. Trzeba realnie ocenić swoje możliwości, także dotyczące zwrotu pieniędzy. Pomóc w tym może wspomniany tu wielokrotnie pośrednik finansowy z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Jeśli chcesz wziąć kredyt, wypełnij wniosek online na stronie internetowej banku. Możesz też skorzystać z pomocy pośrednika. Zachowując ostrożność, wybierając kredyt obrotowy, inwestycyjny czy na spłatę zobowiązań, nie powinno być żadnych problemów w przyszłości. Trzeba tylko zadbać o regularną i terminową spłatę kredytu. Wpływ na to mają między innymi kwota kredytu oraz przede wszystkim warunki, na jakich firma ma go później spłacać. Dlatego dobrze wybrana oferta powinna wyeliminować przynajmniej część ewentualnych komplikacji i kłopotów.