Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najnowsze zdobycze techniki w wyposażeniu sal konferencyjnych

sala konferencyjna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Rozwój techniki, szczególnie urządzeń audiowizualnych i multimediów wywarł znaczący wpływa na wyposażenie sal konferencyjnych. To, co kilkanaście lub nawet kilka lat temu wydawało się nowoczesne dziś stało się przeżytkiem.

Bogato wyposażone obiekty przyciągają lepszych i zamożniejszych klientów. Sprzęt zastosowany w salach konferencyjnych musi być nie tylko funkcjonalny i niezawodny, ale również atrakcyjny na tle konkurencji. Ekrany, projektory i nagłośnienie to podstawowe elementy, ale oprócz nich pojawiają się również interaktywne tablice multimedialne, ściany wideo, a nawet urządzenia do wyświetlania hologramów. Do wyposażenia zaliczyć należy również specjalistyczne oprogramowanie, które pomaga na sterowanie całością wyposażenia. Kolejny element stanowią system umożliwiające rejestrację osób biorących udział w konferencji i usprawniające współpracę pomiędzy nimi. Sprzęt elektroniczny uzupełniony jest o urządzenia mechaniczne -windy, szyny, ruchome ściany, które pozawalają na szybkie dostosowanie wnętrza do specyfiki eventu.

Jak wybrać firmę, która zajmie się wyposażeniem sali konferencyjnej?

Avnext.pl od lat zajmuje się urządzeniami dla sal konferencyjnych. Najlepiej, jeśli współpraca zaczyna się już na etapie projektu obiektu. Specjaliści z avnext.pl kooperują z architektami i firmą budowlaną aby jak najlepiej przystosować obiekt do tematyki eventów i konferencji. Wykorzystują najnowsze zdobycze techniki i są autorami nowatorskich rozwiązań dedykowanych dla nietypowych działań. Takim przykładem może być zaprojektowany i wdrożony przez avnext.pl system do zarządzania aukcjami. Avnext.pl zajmuje się zarówno dostarczaniem sprzętu jak i jego montażem, szkoleniem obsługi, serwisem i modernizacją. Może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami w największych obiektach konferencyjnych w całej Polsce.

W jakich obiektach instaluje się profesjonalne wyposażenie sal konferencyjnych?

Tego typu systemy można znaleźć nie tylko w typowych salach służących do konferencji, szkoleń czy kongresów. Wyposażenie sal konferencyjnych trafia również do hoteli, biurowców, obiektów wystawowych, aukcyjnych i muzealnych. Przykładem nowoczesnego wyposażenia mogą też być systemy służące do koordynacji konferencji odbywających się w różnych miejscach kraju a nawet świata. Współczesny sprzęt ułatwia współpracę uczestników konferencji czyniąc ją sprawniejszą i łatwiejszą. Oszczędza czas i nie wymaga zatrudnienia wielu osób obsługujących event.