Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Franczyza – pomysł na własny biznes na wsi

Franczyza
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jest wiele systemów franczyzowych, które można z powodzeniem prowadzić na wsi. Możliwość prowadzenia własnej działalności ze znanym logo i pod okiem cenionego partnera, który gwarantuje wsparcie na każdym etapie, to kuszące rozwiązanie. Poznaj kilka pomysłów na własny biznes na wsi.

Franczyza na wsi – pomysły na biznes

W dobie koronawirusa miasta opustoszały, a wiele osób zaczęło pracować w trybie zdalnym i wyjechało na wieś, by szukać miejsca, gdzie życie będzie tańsze. W mniejszych miejscowościach i na wsi życie toczy się innym trybem, a ceny mieszkań i usług są znacznie niższe. Prawdopodobne jest, że cześć biznesu przeniesie się na stałe do wsi. Jeśli szukasz inspiracji na własną działalność, ale pod znanym szyldem, jednym z pomysłów jest franczyza.

Jaki biznes otworzyć na wsi?

Handel. Handel jest niezbędny na prowincji i zawsze się tam sprawdzi. Obok lokalnych sklepików działa wiele sieci franczyzowych, które udzielają licencji. Zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi? Może to być m.in. niewielki sklep spożywczy, market, apteka, piekarnia czy sklep rolniczy, przemysłowy lub monopolowy. Zapotrzebowanie zależy głównie od liczby mieszkańców i ich potrzeb.

Sklep Żabka. Wymagany wkład własny to jedynie ok. 5 tysięcy złotych. W zamian franczyzobiorca otrzymuje m.in. w pełni wyposażony sklep, specjalne ubezpieczenie Polisę na Biznes, szkolenia czy wsparcie marketingowe, logistyczne czy serwisowe. Żabka to marka świetnie znana w Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i jako franczyza w mniejszych miejscowościach. Rozpoznawalność, szeroka oferta produktów pod marką własną i świetnie dopasowany do potrzeb asortyment i usługi to jej podstawowe wyróżniki.

Gastronomia. Popularne systemy franczyzowe to również mała gastronomia. Wiele barów i lokali typu fast food sprawdzi się w mniejszych miejscowościach. Jeśli lubisz gotować i zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi, weź pod uwagę lokale, które możesz prowadzić w oparciu o franczyzę. Może to być m.in. lokal z burgerami, lodziarnia lub pizzeria znanej sieci.

Agencja ubezpieczeniowa. Jeśli klasyczny handel nie jest Twoją domeną, a szukasz pomysłu na własny biznes na wsi, możesz też zostać agentem ubezpieczeń. Znajomość lokalnej społeczności oraz rynku może okazać się Twoją mocną stroną i wsparciem – dzięki temu łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów, zbudować swoją pozycję na rynku, a także pozyskać ich zaufanie.