Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym kierować się przy wyborze dystrybutora wody do biura?

dystrybutor wody
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Dystrybutor wody to coś więcej niż źródło kranówki. To multifunkcyjne urządzenie, które sprawia, że woda jest filtrowana, podgrzewana lub chłodzona, a nawet nasycona dwutlenkiem węgla, dzięki czemu staje się orzeźwiającym napojem na gorące dni. Sprawdź, jak bardzo zaawansowane są dzisiaj dystrybutory do biur i jak można z nich korzystać w pracy. Stworzenie optymalnych warunków pracownikom zawsze się opłaca. Nawet drobne ułatwienia są przez nich doceniane i wpływają motywująco. Za sprawą dostępu do wysokiej jakości, czystej wody, która nawadnia i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, możesz także podnieść kondycję fizyczną i umysłową pracowników.

Zwróć uwagę na funkcje dystrybutora

Nowoczesny dystrybutor z wodą w pomieszczeniu socjalnym czy w kuchni firmy jest czymś, co pozwala na zaspokojenie pragnienia, przyrządzenie smacznej kawy i herbaty, a także poczęstowanie firmowych gości wyśmienitą wodą gazowaną.

Estetyczny dystrybutor bezbutlowy, który można postawić w wybranym miejscu w biurze, zamontować na blacie w kuchni, aneksie kuchennym lub w formie wylewki nad zlewem, to tak naprawdę całkiem złożone urządzenie.

Na podstawie produktów, które zapewnia Arka sp. z o.o. dostawca dystrybutorów wody do biura, można się przekonać, że to nie tylko zwykły punkt poboru wody.

Urządzenie typu dystrybutor stojący, nablatowy lub w formie wylewki:

  • ma wielostopniową filtrację, dzięki czemu wodę pobiera się z sieci miejskiej. Jest ona bardzo dokładnie oczyszczona, dzięki czemu jest smaczna i pozbawiona jakichkolwiek metali czy osadów, które mogą pojawiać się w starych systemach rur.
  • ma panel dotykowy, który obsługuje się wręcz intuicyjnie — można wybrać, czy z wylewki ma lecieć woda zimna, gorąca, pozwalająca na zaparzenie kawy lub herbaty czy gazowana,
  • może mieć system antyzalaniowy, dzięki czemu szafki kuchenne będą zabezpieczone przed wyciekiem wody z urządzenia.

Odkażanie wody

Nowoczesne dystrybutory wody do biura mogą mieć wbudowany system sterylizacji wody promieniami UV. To eliminuje 99,9% zarazków.

Nasycanie wody CO2

Nasycanie wody CO2 to świetna opcja dla osób, które nie przepadają za zwykłą wodą, chcą szybko ugasić pragnienie, lubią pić napoje gazowane, ale zdają sobie sprawę, że te kupne są słodzone i niezdrowe.

Woda gazowana z dystrybutora ma doskonały smak i zero kalorii. Jest bazą pod napoje z dodatkiem owoców, soków, ziół (np. mięta + cytryna).

Woda bez butelek

Warto wiedzieć, że dystrybutor wody nie wymaga kupowania wody butelkowanej. Jest on podłączony do sieci wodnej w biurze i pobiera wodę pochodzącą z ujęcia miejskiego lub ze studni głębinowej. Ta następnie jest oczyszczana wysokowydajnymi filtrami.

Niezależnie od tego, czy chcesz wodę zimną, podgrzaną czy nasyconą CO2, zawsze będzie to woda z kranu, ale jej smak będzie znacznie lepszy, a skład wody wolny od szkodliwych substancji.

Oznacza to też, że nie musisz dodatkowo płacić za wodę i jej dostawy. Jeśli pracownicy do tej pory i tak korzystali z wody w biurze, to rachunki za nią nie wzrosną. Po prostu woda będzie o wiele smaczniejsza i czystsza.

dystrybutor wody beauty premium

Wielkość dystrybutora wody do biura

Zanim wybierzesz dystrybutor wody do biura czy do domu, przemyśl dokładnie, który model sprawdzi się najlepiej. Te urządzenia są bowiem dostępne w wersji stojącej na podłodze, czyli są wysokie, w wersji nablatowej oraz podblatowej.

Dystrybutory wody stojące

Jeśli kojarzysz stojące dystrybutory na wodę butelkowaną, ten model dystrybutora bezbutlowego wygląda podobnie. Nie trzeba jednak montować na nim olbrzymich pojemników. Wystarczy, że zostanie postawiony w pobliżu ujęcia wody i gniazdka elektrycznego. Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których pracuje wiele osób.

Smukły, wysoki i estetyczny dystrybutor oczyszczający wodę dostarcza ją w trzech różnych temperaturach: pokojowej, zimnej (5 °C) oraz gorącej (94 °C).

Dystrybutory wody nablatowe

Jeśli w aneksie kuchennym lub domowej kuchni jest miejsce na blacie, z powodzeniem możesz postawić efektowny dystrybutor bezbutlowy. Swoją budową przypomina ekspres automatyczny do kawy, ale podaje wodę zimną, gorącą oraz może ją nasycać bąbelkami.

Kompaktowa obudowa ma nowoczesny design, dzięki czemu cała kuchnia zyskuje na estetyce. System filtrujący ATLAS (czyli filtry z węgla aktywnego) oraz lampa UV wbudowana w kranik poboru wody to dwa rozwiązania, które gwarantują, że woda z dystrybutora jest nieskazitelnie czysta.

Podblatowe dystrybutory wody

Trzecia opcja to ukrycie dystrybutora bezbutlowego pod blatem. W takim przypadku widoczną częścią jest elegancka wylewka z przyciskami odpowiadającymi wodzie gorącej, zimnej lub gazowanej.

Walorem rozwiązania jest wysokie umiejscowienie ujęcia wody, dzięki czemu można ją łatwo nalać nie tylko do kubka, ale także do czajnika czy dzbanka. Z tego rozwiązania niezwykle chętnie korzystają właściciele mieszkań i firmy, które muszą ograniczyć liczbę urządzeń stojących na blacie kuchennym.

dystrybutor wody roco 2

Dzierżawa dystrybutora wody do biura

Firma Arka sp. z o.o., dostawca dystrybutorów wody do biura, zapewnia bardzo szeroką ofertę dystrybutorów czystej wody, dzięki którym można zrezygnować z kupowania butelek czy regularnych dostaw wody do biura.

Rozwiązania bezbutlowe są bardziej ekologiczne, ekonomiczne i proste — nie trzeba pamiętać o zamówieniu kuriera, nie trzeba też dźwigać butelek.

Obecnie w całym naszym kraju woda kranowa nadaje się do picia, chociaż nie w całym jest ona smaczna. Z wykorzystaniem filtrów montowanych w dystrybutorach wody, każda staje się pyszna, wolna od drobnoustrojów, osadów i metali, które zmieniają jej smak.

Jeśli myślisz o tym, by zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do wody gazowanej, zimnej i ciepłej, nie wahaj się – pracownicy firmy Arka pomogą w wyborze optymalnego dystrybutora i odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

Niewątpliwą zaletą oferty jest opcja dzierżawy dystrybutora z wodą w Warszawie, ale także w innych dużych polskich miastach. Nie trzeba więc inwestować w zakup urządzenia. Wystarczy je wynająć, by cieszyć się smaczną wodą w biurze lub w domu.