Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Prywatne i firmowe ubezpieczenie w Norwegii - co warto wiedzieć?

flaga norwegii
fot. Adobe Stock
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Nigdy nie możemy być pewni tego, co przyniesie przyszłość, dlatego warto zabezpieczyć się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Ma to szczególne znaczenie jeśli przebywa, prywatnie lub zawodowo, na terenie innego kraju, np. w Norwegii. Warto więc poznać podstawowe rodzaje ubezpieczeń w tym kraju oraz zastanowić się, jak oraz gdzie najkorzystniej jest nabyć konkretną polisę.

Prywatne i firmowe ubezpieczenie w Norwegii  

Zakup ubezpieczenia prywatnego, jak i firmowego w Norwegii nie jest tak prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Na rynku istnieje bowiem bardzo szeroki wybór polis, a każda z nich sprawdzi się w nieco innych okolicznościach. Niejednokrotnie warto więc skorzystać z doradztwa ubezpieczeniowego lub po prostu pomocy podmiotu, który zajmuje się na co dzień tego typu kwestiami. 

Jakie ubezpieczenie w Norwegii - najważniejsze informacje

Dodatkowe ubezpieczenie w tym kraju może oczywiście wykupić zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna, która nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Norwegii. Jeśli chodzi o polisy dla osób prywatnych (personforsikring) wyróżniamy przede wszystkim ubezpieczenia na życie (livsforsikring), czyli na wypadek śmierci w wyniku choroba albo wypadku, ubezpieczenie dziecka, na wypadek ciężkiej choroby, rentowe czy wypadkowe. Osobną kategorią są oczywiście wszelkiego typu polisy dotyczące mienia, samochodu, nieruchomości, a także na okoliczność podróży.   

Gdzie szukać najlepszych ofert ubezpieczeniowych w Norwegii?

Decydując się na wykupienie polisy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług autoryzowanych agencji ubezpieczeniowych. Dzięki temu zyskujemy gwarancję wysokiej jakości ofert i to w atrakcyjnych cenach. Ponadto, możemy być pewni tego, że doświadczeni agenci doskonale wiedzą, co robią i dostosują polisę do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. W tym miejscu można polecić ubezpieczenia od: https://localmarket.no/pl/grupa/ubezpieczenia-i-polisy-w-norwegii, czyli firmy, która z sukcesami działa w branży już od ponad dekady. W tym czasie zaufało jej już tysiące zadowolonych klientów, którzy także stanęli przed wyzwaniem zakupu ubezpieczenia w Królestwie Norwegii.