Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co powinno zawierać ubezpieczenie lokalu?

finanse
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Polisa na lokal użytkowy jest ważna dla każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą bez względu na jej zakres i branżę. Bez ubezpieczenia nieruchomości można ponieść ogromne straty przy z pozoru błahej usterce. Jeśli interesuje Cię oferta ubezpieczeń dla lokali użytkowych, zadzwoń do agenta i powiedz, czego oczekujesz od polisy.

  1. Co powinno zawierać ubezpieczenie lokali Namysłów?
  2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej — czy warto?

Bez względu na to, czy masz lokal użytkowy w centrum narażonym na akty wandalizmu, czy też znajduje się na obrzeżach w okolicy wylewającej rzeki, zawsze powinieneś podpisać odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Skorzystaj z ofert dedykowanych dla lokali użytkowych i wybierze najkorzystniejsze ubezpieczenie dla siebie. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas przeglądania umów i warunków ubezpieczenia.

Co powinno zawierać ubezpieczenie lokali Namysłów?

Wybierając ubezpieczenie lokali Namysłów, powinno się sprawdzić, jakie udogodnienia proponują dla firm z różnych branż. Zakres ubezpieczenia lokalu zależy od wybranego pakietu ubezpieczenia. W zależności od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia wybierzesz, może on obejmować zupełnie różne zdarzenia. Podstawowa ochrona dotyczy szkód wyrządzonych przez pożar, wybuch, powódź, lawinę błotną, grad, burze, huragan, trzęsienie ziemi. Zwykle rozszerza się ją o kradzież z włamaniem lub bez włamania.

Jeśli firma prowadzi działalność związaną np. z mechaniką powinna zdecydować się na ochronę od szkód wyrządzonych przez zalanie wodą, wycieki oleju, uszkodzenia mechaniczne. W miejscach często uczęszczanych przez wandali, np. pijanych klientów barów, warto dokupić ochronę szkód takich jak wybicie szyb, czy też zniszczenie elewacji za pomocą graffiti.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej — czy warto?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim jest dedykowane głównie do przedsiębiorców, którzy mają lokal w budynku użytkowanym przez inne firmy lub osoby. Ochronę od szkód wyrządzonych przez przejazd samochodem po lokalu powinni wykupić przedsiębiorcy, którzy mają służebność drogi lub współdzielą parking. Ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez wybuch gazu lub zwarcie instalacji elektrycznej pozwala z kolei na wypłacenie odszkodowań najemcom lub właścicielom lokalów sąsiednich. Odszkodowanie odpowiedzialności cywilnej w każdym z tych przypadków gwarantuje wypłatę świadczenia, gdy właściciel lub najemca ubezpieczonego lokalu dokona szkód nieumyślnie i w żaden sposób nie przyczynił się do jej wystąpienia.