Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Powitanie nowego pracownika – o czym nie należy zapomnieć?

nowy pracownik
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Pierwsze dni w nowej pracy są najczęściej stresujące bez względu na dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Warto więc zadbać o odpowiednie przywitanie pracownika, co z pewnością pomoże mu łatwiej odnaleźć się w firmie. Sprawdź, o czym nie można zapomnieć, przygotowując się do przyjęcia nowej osoby w zespole.

Jak przygotować powitanie nowej osoby w firmie?

Wdrożenie nowego pracownika ma ogromne znaczenie dla jego zadowolenia z pracy. Jeśli przywitanie oraz cały onboarding zostaną przeprowadzone w odpowiedni sposób, to istnieje duża szansa, że nowozatrudniony zostanie w firmie na dłużej i nie będzie chciał zmienić pracodawcy. Warto zadbać o to, aby welcome day przebiegał w odpowiedni sposób, co z pewnością pomoże w budowaniu dobrego wrażenia.

Pierwszy dzień w pracy powinien być wstępem do wdrożenia. Jest to czas na to, aby nowa osoba poznała bliżej funkcjonowanie firmy oraz jej kulturę organizacyjną. Nowozatrudniony pracownik powinien zostać przywitany przez wyznaczoną do tego osobę, np. managera lub team leadera. Dobrym zwyczajem jest także wysłanie do całego działu maila informującego o tym, że do zespołu dołączyła nowa osoba.

Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

Jeszcze przed powitaniem nowego pracownika w strukturach organizacji, trzeba zadbać o przeprowadzenie w odpowiedni sposób pre-onboardingu. Pracodawca powinien przede wszystkim:

  • przygotować stanowisko i dostarczyć niezbędny sprzęt,
  • dopełnić formalności związane z zatrudnieniem,
  • zapewnić dostęp do programów i aplikacji,
  • stworzyć plan wdrożenia.

Warto także przygotować welcome pack, czyli zestaw powitalny. Mogą się w nim znaleźć firmowe gadżety, branżowe książki czy odzież z logo organizacji. Taki prezent powinien czekać na pracownika na biurku lub zostać dostarczony pod wskazany adres odpowiednio wcześnie.

Dowiedz się więcej na temat prezentów powitalnych na: welcome pack.

Po powitaniu nowej osoby w firmie można rozpocząć proces onboardingu. W jego prawidłowym przeprowadzeniu pomoże platforma do optymalizacji wdrażania pracowników. Sprawdzi się ona doskonale w przypadku onboardingu zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.