Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać kancelarię podatkową?

kancelaria podatkowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kancelaria doradztwa podatkowego zajmuje się udzielaniem fachowych porad osobom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele tego typu podmiotów, dlatego niektórzy mogą mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniej kancelarii. Czym powinna wyróżniać się profesjonalna kancelaria doradztwa podatkowego? Na które kwestie warto zwracać szczególną uwagę? Na te pytania szczegółowo odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto korzystać z pomocy kancelarii podatkowych? 

Polskie prawo podatkowe zmienia się jak w kalejdoskopie. Osoby, które nie posiadają fachowej wiedzy, mogą mieć ogromne trudności z nadążaniem za kolejnymi zmianami. Ciągle aktualizowane ustawy i rozporządzenia sprawiają, że zrozumienie tej materii byłoby bardzo trudne. Na szczęście, obecnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z fachowego wsparcia. Mowa tutaj oczywiście o kancelariach doradztwa podatkowego. 

Specjaliści, tacy jak audytor finansowy, którzy pracują w kancelariach podatkowych, są w stanie udzielić przedsiębiorcom szczegółowych informacji na temat aktualnej kondycji finansowej ich firm, a także przekazać wiele cennych wskazówek na temat możliwości dalszej ekspansji na kolejnych rynkach. Skorzystanie z usług kancelarii doradztwa podatkowego to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie aniżeli samodzielne studiowanie kolejnych przepisów prawa. 

Czym zajmują się kancelarie doradztwa podatkowego?

Biuro rachunkowe Bielsko to podmiot, który oferuje zróżnicowane usługi - może rozliczać podatki, przygotowywać opinie, a także rozmaite dokumenty (np. księgi podatkowe) czy przeprowadzać szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Doradca podatkowy Bielsko pracujący w kancelarii doradztwa podatkowego może również reprezentować swoich klientów w sprawach odbywających się przed różnego rodzaju instytucjami, np. sądami bądź urzędami skarbowymi czy ZUS-em. 

Profesjonalne doradztwo podatkowe jest potrzebne zarówno niewielkim jednoosobowym działalnościom gospodarczym, jak i dużym spółkom, które prowadzą działalność o charakterze międzynarodowym. Dzięki merytorycznemu wsparciu firmy mają pewność, że ich działalność będzie spełniała wszelkie wymogi prawne. 

Jak znaleźć odpowiednią kancelarię doradztwa podatkowego? 

Decyzja o wyborze kancelarii doradztwa podatkowego to bardzo ważna sprawa. Powinna ona przede wszystkim zatrudniać kompetentnych specjalistów mających szeroką wiedzę na temat prawa podatkowego. Trzeba pamiętać o tym, że przepisy prawne w tym zakresie zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Z tego względu doradcy podatkowi muszą być na bieżąco ze wszelkimi zmianami prawa. 

Kolejny istotny czynnik to doświadczenie. Jeśli dana kancelaria istnieje na rynku z powodzeniem od kilkudziesięciu lat oraz cieszy się uznaniem szerokiego grona klientów, jest to znak, że warto skorzystać z jej usług. Korzystając z usług takiej kancelarii mamy pewność, że bez względu na to, z jakim problemem będziemy się mierzyć, jej specjaliści zaproponują nam takie rozwiązanie, które nie wpłynie negatywnie na sytuację finansową przedsiębiorstwa. 

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług danej kancelarii doradztwa podatkowego, sprawdźmy też, jakie są specjalizacje jej doradców. Prawnicy zazwyczaj mają swoje specjalizacje - każdy z nich jest fachowcem od konkretnej gałęzi prawa podatkowego, np. podatków dochodowych, akcyzy itd. Dobrze, gdy naszą sprawę poprowadzi ktoś, kto ma w tej dziedzinie zarówno szeroką wiedzę, jak i doświadczenie. Wówczas będziemy pewni, że nasz problem zostanie rozwiązany w satysfakcjonujący i zgodny z prawem sposób. 

Prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane, dlatego nawet najlepszym specjalistom może przydarzyć się błąd. Z tego powodu warto sprawdzić, czy kancelaria podatkowa posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przez doradcę. Gdy okaże się, że tak, warto również informacje na ten temat zamieścić w podpisywanej umowie o współpracy. 

Cenną wskazówką przy podejmowaniu decyzji są także nagrody i certyfikaty dla kancelarii oraz indywidualne wyróżnienia dla jej pracowników. Podmioty, które mogą się nimi poszczycić, najpewniej oferują usługi na przyzwoitym poziomie.

Jedną z uznanych firm zajmujących się doradztwem podatkowym jest Temida Księgowi. Szczegółowe informacje na jej temat dostępne są na https://temidaksiegowi.pl/.