Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak sprzedawać na Amazonie w UK?

sprzedaż na Amazonie w UK
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Planujesz rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż w UK? Jeśli chcesz robić to legalnie i co najważniejsze, osiągnąć sukces, koniecznie sprawdź krótki poradnik o tym, jak sprzedawać na Amazonie w UK. Wystarczy, że skorzystasz z innowacyjnych rozwiązań.

Większość przedsiębiorców zadających sobie pytanie, jak sprzedawać na Amazonie w UK, finalnie rozpoczyna swoją sprzedaż na podstawie jednego z dwóch popularnych modeli sprzedaży, a mianowicie:

  • FBA – dropshipping bezpośrednio z magazynu w UK,
  • FBM – wysyłka z Polski do klienta w UK.

Obydwie formy działania mają swoje wady i zalety. Dropshipping to ogromna wygoda, gdyż całą logistyką zajmuje się Amazon. Warto jednak dodać, że dla modelu Fulfillment by Amazon obowiązkiem sprzedającego jest rejestracja VAT już od pierwszego sprzedanego produktu. Fulfillment by Merchant to model, gdzie towary wysyłane są bezpośrednio przez sprzedawcę z Polski i to on ponosi pełną odpowiedzialność za wysyłany towar. W tym przypadku rejestracja VAT nie jest obowiązkowa, ale tylko dla przesyłek o wartości poniżej 135 GBP netto.

A może chcesz dowiedzieć się, czym jest model Seller Fulfilled Prime na Amazonie? To świetny sposób, aby wypromować swoje produkty i uzyskać status Prime, by produkt trafił do tzw. sprzedażowego buy boxa. Warto dodać, że program obejmuje takie kraje, jak UK, Hiszpania czy nawet Niemcy.

Jak sprzedawać na Amazonie w UK? Co z podatkiem VAT?

Sprzedaż produktów na Amazonie w UK wygląda bardzo podobnie jak w przypadku innych krajów. Warto jednak mieć na uwadze przepisy dotyczące podatku VAT. Decydując się na korzystnie z usług Amazon FBA w UK, możesz wysyłać produkty do klientów bezpośrednio z magazynu Amazon. W takiej sytuacji będziesz zobowiązany do zarejestrowania swojej firmy do VAT w Wielkiej Brytanii. Ten obowiązek dotyczy wszystkich towarów już od rozpoczęcia sprzedaży w Amazonie.

Chcesz wiedzieć, jak sprzedawać na Amazonie w UK i zoptymalizować procesy rozliczeniowe, odnoszące się do podatku VAT? Sprawdź funkcjonalną aplikację: https://taxology.co/pl/taxology-app/.

Czy warto sprzedawać towary do UK przez Amazon?

Oczywiście, że warto zdecydować się na sprzedaż towarów do UK przez Amazon. Głównie ze względu na wiele możliwości dystrybucji towarów, np. poprzez usługi Fulfillment by Amazon. Co ciekawe, próg rejestracji do VAT w UK wynosi 85 tys. GBP obrotu rocznego, a więc jako brytyjska firma będziesz zobowiązany do rejestracji VAT dopiero po przekroczeniu tego progu.

Prowadząc działalność gospodarczą w Polsce, można rozpocząć sprzedaż na Amazon w modelu dropshippingu, a wiąże się to z opcją rejestracji firmy w UK. Dzięki temu nie trzeba od razu rejestrować podatku VAT od pierwszego sprzedanego produktu, a dopiero po przekroczeniu limitów. Podsumowując – sprzedaż towarów za pośrednictwem Amazona to szansa nie tylko na zwiększenie zysków, lecz także optymalizację procesów transportu paczek.

Więcej informacji o kwestiach podatku VAT i optymalizacji rozliczeń znajdziesz na stronie: https://taxology.co/pl/.