Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sprzedaż produktów online za granicą

Cross border e‑commerce
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Firmy z Polski zajmujące się sprzedażą internetową nie muszą ograniczać się jedynie do naszego kraju. Rynek sprzedaży w Unii Europejskiej jest otwarty na nasze przedsiębiorstwa. Zobacz jak łatwo możesz poszerzyć zasięg swojej sprzedaży.

Cross border e‑commerce

Pojęcie cross border e-comerce rozumiane jest jako sprzedasz internetowa poza granicę kraju. Produkty zamawiane są przez witrynę internetową, a następnie w formie przesyłki wysyłane są z polskich magazynów do magazynów w innych krajach skąd trafiają już do klientów.

Cross border e-commers zwany jest również handlem transgranicznym.

Tego rodzaju sprzedaż przynosi duże zyski, ponieważ grupa klientów znacznie się powiększa. W przypadku kiedy towarzyszy temu dobrze opracowana logistyka szybko może się okazać, że to właśnie na zagranicznej sprzedaży są dużo większe zyski.

W momencie gdy zostaną opanowane pierwsze kroki, działalność na rynku międzynarodowym nie przysparza większych kłopotów niż działalność krajowa.

W sprzedaży zagranicznej najważniejsze jest nie tylko odpowiednie wejście w rynek oraz odnalezienie własnej niszy, ale również stanie się skutecznym na własnym polu. Na tym tle potrzebna jest rozbudowana logistyka oparta na transporcie produktów polski do magazynów zagranicznych oraz zarządzaniem w miejscy docelowym.

Wybór odpowiedniego kierunku również będzie kluczowy dla zysków w sprzedaży. Przed decyzją warto jest się rozeznać w tym jak działa prawo oraz jakie są możliwości na rozwój naszego przedsiębiorstwa.

Najlepsze europejskie rynki dla firm z Polski

Wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rynek międzynarodowej sprzedaży w tym kierunku zaczął spadać ze względu na większe problemy logistyczne. Podobnie nietrafionym wyborem coraz częściej okazują się Niemcy, w których obecnie panuje bardzo duża konkurencja.

Jako polecane kraje dla Polski do rozpoczęcia sprzedaży zagranicznej podaje się przede wszystkim: Czechy, Słowację, Chorwację, Węgry, Rumunię oraz Słowenię.

Dzięki temu, że w wyżej wymienionych krajach panują uregulowane przez Unię Europejską prawa sprzedaży oraz kupna, zagraniczne firmy spotykają mniej problemów niż w momencie kiedy kierują się w stronę dalszych lokalizacji.

Jeżeli sprzedaż zagraniczna wydaje Ci się zbyt zawiła oraz boisz się wypróbować w niej swoich sił możesz skorzystać z usług firm, które będą jej pośredniczyły.

Twoja sprzedaż to Twój zysk, dlatego nie ryzykuj szukając w ciemno. Zaufaj sprawdzonej firmie, która posiada duże doświadczenie w branży. Olza Logistic dopilnuje żeby każdy mechanizm sprzedaży był profesjonalnie dopięty na ostatni guzik.

Nie musisz robić tego sam

Firma zajmująca się logistyką sprzedaży za granicę jest wielkim wsparciem dla przedsiębiorstw, które chcą poszerzyć swoją działalność poza obręb naszego kraju.

Olza Logistic ma opracowany system linii dostawy do najważniejszych punktów Europy, w których z powodzeniem polska firma może znaleźć swoje miejsce. Korzystając z ich usług nie będziesz potrzebował samodzielnie poszukiwać miejsc docelowych oraz przedsiębiorstw, czy magazynów, które rozpoczną z Tobą współpracę.

Usługi są dostosowane pod sklepy intranetowe, dlatego doskonale mogą poradzić sobie na etapie zamówień, przesyłek, usług kurierskich oraz ewentualnych zwrotów. Nie tylko polskie przedsiębiorstwo jest w pełni zaopiekowane, ale również zagraniczny klient.

Dzięki zadowoleniu klientów wzrośnie ich lojalność, a Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna za granicami kraju.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji wejdź na stronę olzalogistic.com i zapoznaj się dokładniej z możliwościami jakie daje współpraca.