Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdzie za granicą warto kupić apartament?

pożyczka
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości zagranicznej. To nie tylko dobry sposób na lokatę kapitału, ale też świetny pomysł na wakacyjną miejscówkę. Gdzie za granicą warto kupić apartament? Sprawdź nasze propozycje.

Cypr – apartamenty na sprzedaż

Od kilku sezonów rosnącym zainteresowaniem kupców poszukujących luksusowych nieruchomości zagranicznych cieszy się Cypr Apartamenty na sprzedaż na tej pięknej wyspie to świetny wybór dla osób zainteresowanych zarówno zakupem lokalu z myślą o wakacyjnych wojażach, jak i nieruchomości inwestycyjnej. Klimat na Cyprze Północnym sprzyja wakacyjnemu relaksowi. W ciągu roku na wyspie jest aż 300 słonecznych dni, a temperatury rzadko spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Wspaniały klimat i ciepłe morze sprawiają, że kierunek ten jest idealny dla miłośników wypoczynku na plaży i relaksu w promieniach słońca.

Renomowane firmy pośredniczące w sprzedaży lokali, takie jak RT Invest, oferują luksusowe domy i apartamenty w najlepszych resortach wakacyjnych. Znajdziesz w nich wielkie kompleksy basenowe, aquaparki, strefy SPA, boiska do koszykówki oraz wiele innych atrakcji, dzięki którym nigdy nie będziesz się nudzić. Rosnąca popularność Cypru jako kierunku turystycznego sprawia, że to znakomita inwestycja zapewniająca duże możliwości najmu. Cypr i ekskluzywne resorty na wyspie cieszą się zainteresowaniem klientów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich, RPA, Bliskiego Wschodu i coraz częściej Polski. Decydując się zatem na zakup apartamentu na Cyprze, zyskujesz nie tylko miejsce na swój wakacyjny wypoczynek, ale też świetny sposób na stały zarobek i regularny dopływ gotówki dzięki wynajmowi.

Sporo oferta luksusowych, kompleksowo wykończonych apartamentów w dobrych cenach pozwoli Ci na wybór nieruchomości na Cyprze najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Atutem tego rozwiązania są też niskie ceny w sklepach i restauracjach (znacznie niższe w porównaniu do pozostałych krajów basenu Morza Śródziemnego). Zaletą nabycia lokum na wyspie jest ponadto możliwość łatwego dotarcia na miejsce – bezpośrednie i niedrogie loty na Cypr do Larnaca odbywają się przez cały rok, 2-3 razy w tygodniu z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Katowic czy Gdańska. Podróż samolotem trwa zaledwie 3 godziny. Warto również wspomnieć o korzyściach podatkowych. Cypr znany jest jako raj podatkowy, co sprawia, że rozliczenia na miejscu za przychody są bardzo korzystne. Na przykład, zryczałtowany podatek przychodowy od najmu w tym kraju wynosi 0%.

Hiszpania, Grecja, Włochy – gdzie jeszcze warto kupić nieruchomość?

Cypr Północny to niejedyny kierunek, w którym warto zakupić nieruchomość zagraniczną. Ze względu na liczne korzyści sporą popularnością cieszą się też domy i mieszkania w Hiszpanii, Grecji czy we Włoszech. To równie słoneczne, atrakcyjne turystycznie kraje z bardzo bogatą infrastrukturą. Miej jednak na uwadze, że ze względu na specyfikę tych krajów nabycie, a także późniejszy wynajem lokum jest zwykle droższy niż w przypadku podobnej nieruchomości na Cyprze. Również koszty codziennego utrzymania nie należą do najtańszych, zwłaszcza w najpopularniejszych turystycznie miejscowościach.