Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto zainwestować na Mazurach?

Mazury
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Posiadasz wolny kapitał, który chcesz przeznaczyć na inwestycję? Zależy Ci na niskim ryzyku? Myślisz o emeryturze i przyszłości swojej rodziny? W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem może okazać się kupno mieszkania pod wynajem długo- lub krótkoterminowy w atrakcyjnej turystycznie okolicy, takiej jak Mazury.

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod inwestycję?

Kupno mieszkania od dewelopera pod wynajem cieszy się coraz większą popularnością, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach. Jednym z czynników, który wpływa na atrakcyjność tego rozwiązania, jest ciągły wzrost kosztów wynajmu. W związku z rosnącym popytem wynajmujący znacznie podnieśli ceny, które, nawet jeśli spadną, nie wrócą już do dawnych wartości. Dzięki temu jest idealny moment na kupno nieruchomości inwestycyjnej.

Jednocześnie na krajowym rynku zaczyna brakować wolnych mieszkań, a te w dobrym standardzie niemal natychmiast zostają wynajęte. Kupno domu lub apartamentu stanowi przy tym jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokaty kapitału. Mimo galopującej inflacji nie tracą one na wartości, dzięki czemu stanowią doskonałą inwestycję długoterminową. Jeśli zdecydowałeś się na kupno nieruchomości pod wynajem, pamiętaj o odpowiednim wyborze miasta. Planując działalność wakacyjną i urlopową, wybierz region o szczególnych walorach turystycznych.

Jak spędzić wakacje na Mazurach?

Mazury cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów naszego kraju, którzy chętnie odwiedzają Karinę Tysiąca Jezior o każdej porze roku. Jest to nie tylko oblegany kierunek wakacyjny, ale także miejsce wypoczynku podczas weekendów, świąt i imprez okolicznościowych. Cieszy się szczególnym powodzeniem wśród miłośników aktywnego spędzania czasu.

Pasjonaci żeglowania mogą wybrać się głównym szlakiem, który prowadzi od miejscowości Pisz przez Mikołajki, Giżycko aż do Węgorzewa. Największe jeziora połączone są wąskimi kanałami, umożliwiając swobodne pokonanie całej trasy drogą morską bez schodzenia na ląd. Istnieje jednocześnie kilka innych alternatywnych szlaków dla amatorów spokojnego wypoczynku.

Na Mazurach można wybrać się także na spływ kajakowy np. rzeką Krutnią, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych tras w Europie. W regionie nie brakuje przy tym ścieżek rowerowych oraz szlaków wędrówkowych dla pieszych. Piękne okoliczności przyrody, czyste powietrze i brak tłumów zachęcają do regularnego odwiedzania swoich ulubionych miejsc.

Zwiedzanie Mazur - wypoczynek dla całej rodziny

Na Mazurach nie brakuje przy tym atrakcji turystycznych dla całej rodziny. Miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić twierdzę Boyen położoną w zachodniej części Giżycka. Ten zabytkowy kompleks strategiczny wybudowany na planie gwiazdy pozwala na odkrycie bogatej historii regionu. W jego pobliżu usytuowano park linowy, w którym znajdziemy kilka tras przeznaczonych dla dzieci od 3 roku życia. Z bardziej zaawansowanych szlaków mogą korzystać także nastolatkowie oraz dorośli.

W okolicy Mikołajek znajduje się także uwielbiana przez najmłodszych Galindia. W tym dziecięcym parku rozrywki można odkrywać tajemnicze lochy, bursztynową komnatę oraz podziemne groty. Na miejscu dostępne są także restauracje i bary. Dzieci zainteresowane odległymi kulturami poznają tajemnice Indian w wiosce indiańskiej w Spytkowie. Na Mazurach znajdziesz także miasteczko inspirowane światem Westernów, Zoo Safari oraz Park Miniatur. Ze względu na bogatą ofertę jest to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych rodziców z dziećmi w każdym wieku.

Mieszkania inwestycyjne na Mazurach

Jeśli rozważasz kupno nieruchomości inwestycyjnej, postaw na Mazury. Bogata oferta turystyczna sprawia, że świetnie sprawdzają się w roli mieszkania na wynajem wakacyjny i krótkoterminowy. Z drugiej jednak strony nie brakuje chętnych na wynajem długoterminowy w pięknych okolicznościach przyrody. Apartamenty Mikołajki na sprzedaż to pewna lokata, która szybko zacznie przynosić zyski. Szukając mieszkania, warto postawić na luksusowe wnętrza w wysokim standardzie wykończenia. W ofercie apartamentów Pratum dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe lokale, które możemy dostosować do potrzeb konkretnej grupy wynajmujących.

Niezależnie od tego, czy będziesz kierować swoją ofertę do turystów, czy mieszkańców Mazur, wybierz obiekt posiadający wszelkie niezbędne udogodnienia. Zadbane tereny zielone, prywatny ogródek, dostęp do jeziora, piękne widoki z okna oraz bliskość natury będą stanowić najlepszą reklamę dla Twojej inwestycji.