Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co wyróżnia inwestycje deweloperskie?

budynek
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Deweloperzy starają się tworzyć osiedla, które wyróżniają się nie tylko solidnością, ale również oryginalnym wyglądem. Dzięki temu poszczególne budynki różnią się między sobą, choć jednocześnie nadal zachowują nowoczesny styl. Niekiedy inwestorze stawiają także na dodanie kolejnych udogodnień np. zewnętrznej siłowni. Przekonaj się, jakie sposoby są wykorzystywane najchętniej.

W jaki sposób deweloperzy wyróżniają swoje inwestycje?

Oryginalne nazewnictwo

Bardzo często to właśnie nazewnictwo jest motywem przewodnim osiedla. Historyczna lub ważna dla miasta przestrzeń zyskuje wtedy określony styl architektoniczny. Inwestycje deweloperskie w Bydgoszczy zazwyczaj mają związek z obszarem, w jakim budowane są lokale mieszkalne. Taka zasada jest stosowana właściwie w całym kraju, dlatego znajdziesz zarówno osiedle, które nazywa się Stara Cegielnia, jak i Moko bądź Patio Vito. Oprócz tego deweloperzy korzystają z dzieł literackich, więc z łatwością odwiedzisz m.in. Wichrowe Wzgórze.

Atrakcyjna lokalizacja

Coraz częściej nowe budownictwo powstaje właśnie w najatrakcyjniejszych częściach miasta, co znacząco zwiększa wartość tych nieruchomości. Zazwyczaj nabywcy szukają mieszkań w okolicy szkół, miejsc pracy oraz węzłów komunikacyjnych, które pozwalają przedostać się do centrum lub innych ważnych punktów w mieście. Dlatego to właśnie na takich obszarach zazwyczaj są budowane osiedla deweloperskie.

Warto jednak zaznaczyć, że dużą popularnością cieszą się też lokale na obrzeżach miast oraz w dzielnicach oddalonych od centrum. Dzięki temu można cieszyć się większym spokojem, a przede wszystkim odpocząć od miejskiego zgiełku, pracy oraz ruchu ulicznego. Wtedy szczególnie atrakcyjne są osiedla w pobliżu lasów, parków, jezior i innych atrakcyjnych terenów zielonych.

Przemyślana i nowoczesna architektura

Oczywiście wygląd osiedla to kolejny sposób, w jaki deweloperzy chcą wyróżnić swoją inwestycję. Zazwyczaj dla nabywców najważniejsze jest to, żeby budynki, choć częściowo współgrały z otoczeniem, a przy tym zachowały nowoczesny styl. Dlatego najchętniej wybierana jest szara elewacja z mocnymi akcentami kolorystycznymi – charakterystycznymi dla konkretnego osiedla. Popularne są również osiedla z cegły, które w ten sposób zyskują nieco bardziej industrialny wygląd. Szczególnie to rozwiązanie dobrze się sprawdza w poprzemysłowym otoczeniu.

Wykorzystywanie energooszczędnych rozwiązań

Ekologia jest ważna dla coraz większej liczby osób, co wiąże się z dbałością o Ziemię, a także z możliwością montowania rozwiązań, które ograniczą koszty eksploatacji. Coraz więcej inwestorów podąża za tym trendem poprzez dodawanie:

  • paneli fotowoltaicznych – wykorzystują światło słoneczne, a wytworzona energia służy do oświetlania wspólnych części budynku np. klatek schodowych, placów zabaw, garaży oraz stref fitness;
  • zielonych dachów – to w pełni naturalny sposób termoizolacji budynku, a także wspieranie procesów oczyszczania powietrza;
  • ogrodów deszczowych – specjalne podłoże i roślinność umożliwiają wniknięcie wody do zbiorników retencyjnych, a następnie wykorzystanie jej np. do podlewania trawy.