Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Potrzebujesz więcej powodów do oszczędzania? ING Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

banknoty
 |  Artykuł sponsorowany  |  Biznes i finanse

Konkurencja na rynku produktów bankowych jest naprawdę spora. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że banki coraz częściej kuszą klientów atrakcyjnymi promocjami. Wśród produktów, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością znajdują się konta oszczędnościowe. Pozwalają one na elastyczne oszczędzanie pieniędzy bez zamrażania gotówki tak, jak ma to miejsce w przypadku lokat terminowych. Produktem, na którym skupimy się tym razem jest Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ING.

Czym charakteryzuje się Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ING?

ING Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus to rachunek, który powstał z myślą o osobach chcących regularnie oszczędzać. Pozwala na dowolność wpłat, jednocześnie nie ograniczając dostępu do gotówki. Jest to cecha, która odróżnia wszystkie konta oszczędnościowe – nie tylko Otwarte Konto w ING – od lokat bankowych. Decydując się na lokatę, trzeba liczyć się z zamrożeniem gotówki. Wcześniejsza wypłata środków sprawia, że wszystkie odsetki przepadają. W przypadku konta oszczędnościowego tego nie ma.

Jak oprocentowane jest ING Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus?

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING to rachunek, który zwraca uwagę oprocentowaniem na naprawdę przyzwoitym poziomie. Oferta adresowana jest do dotychczasowych klientów, którzy z bankiem ING już oszczędzają. Przez trzy miesiące od założenia konta można liczyć na oprocentowanie na poziomie 6,5%. Co jednak ważne, takim oprocentowaniem objęte są wyłącznie środki pieniężne do 200 tysięcy złotych. Powyżej tej sumy stosowane jest oprocentowanie standardowe, czyli wynoszące 1%. O ile oprocentowanie bonusowe jest naprawdę atrakcyjne, o tyle to standardowe sprawia, że lepiej poszukać bardziej korzystnej oferty. Zysk w tym przypadku będzie bowiem praktycznie żaden.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus?

Klienci, którzy chcą oszczędzać szukają dzisiaj opcji, które nie generują dodatkowych, zbędnych kosztów. Ranking kont oszczędnościowych na stronie Finansowyopiekun.pl  pozwoli porównać konta oszczędnościowe. Pod tym względem rachunek oszczędnościowy proponowany przez bank ING wypada przyzwoicie. Za otwarcie konta nie są pobierane żadne opłaty. Ci, którzy posiadają w banku ING konta osobiste nie muszą również martwić się opłatami za przelewy. Jeśli są one robione przez Internet, to również są całkowicie darmowe. Bank zapewnia również bezpłatny jeden przelew w miesiącu na konto prowadzone w innym banku. Niestety, jeśli będziesz chciał wykonać ich więcej, to za każdy zostanie naliczona opłata w wysokości 9 złotych. Zobaczmy, jak wyglądają kwestie wpłaty gotówki. Decydując się na wpłatę gotówkową, musisz liczyć się z opłatą 10 złotych. Niby nie jest to dużo, ale jeśli takich wpłat zamierzasz wykonać więcej niż jedną, to miesięcznie może urosnąć całkiem niemała kwota.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej?

Oferta specjalna powstała z myślą o osobach fizycznych mających pełną zdolność do czynności prawnych. Mogą skorzystać z niej także osoby małoletnie. Warunkiem skorzystania z oferty specjalnej jest:

  • założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus w czasie obowiązywania oferty;
  • posiadanie przynajmniej jednego rachunku spośród następujących: Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN, Dream Saver w PLN, Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN, Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN;
  • zawarcie umowy o system bankowości internetowej i jego użytkowanie przynajmniej przez czas, na jaki obowiązuje umowa OKO Bonus.

UWAGA: jeśli konto posiada osoba, która nie ukończyła jeszcze trzynastego roku życia, system bankowości internetowej musi być użytkowany przynajmniej przez jednego przedstawiciela ustawowego. Ilość warunków, które trzeba spełnić nie jest mała. Warto jednak pamiętać, że decydując się również na inne konta – między innymi konta walutowe – także należy sprostać określonym kryteriom.

plik pieniędzy

Jakie są najważniejsze zasady oferty specjalnej ING?

Decydując się na ING Otwarte Konto Bonus, warto pamiętać, że umowa zawsze zawierana jest na czas określony. Zostaje ona rozwiązania po upływie trzech miesięcy, które liczone są od dnia, w którym otwarto rachunek. Środki pieniężne i odsetki zgromadzone na koncie zostaną przekazane na rachunek, który został podany przy podpisywaniu umowy. Dla niektórych klientów największym mankamentem rachunku jest to, że posiadać można wyłącznie jedno konto OKO Bonus. Jest to niemałe ograniczenie.

Jak można otworzyć ING Otwarte Konto Bonus?

Decydując się na bonusowy rachunek oszczędnościowy w banku ING, ma się dwie opcje do wyboru:

  • założenie konta w stacjonarnej placówce banku;
  • założenie rachunku za pomocą bankowości internetowej.

Oba rozwiązania dostępne są absolutnie bezpłatnie. Pierwsze jest odpowiednie dla zwolenników tradycyjnych opcji. Wymaga jednak poświęcenia czasu na dotarcie do placówki, a nierzadko również oczekiwanie aż pracownik będzie mógł się nami zająć. Korzystanie z bankowości internetowej to niezwykła wygoda. Rachunek może zostać otwarty w dowolnym momencie, wystarczy zaledwie kilka chwil, aby to zrobić. Warto dodać, że dzisiaj również inne produkty bankowe dostępne są za pośrednictwem Internetu. Przykładem są lokaty w bankach, które można zakładać, nie wychodząc z domu nawet na chwilę.

ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus to oferta specjalna, która wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Oczywiście nie jest pozbawiona wad, a za największą można uznać ograniczony czas jej trwania. Rekompensuje to częściowo przyzwoite oprocentowanie, które przy odpowiedniej kwocie depozytu pozwala na odnotowanie zauważalnego zysku.

Artykuł sponsorowany: Prosto o finansach - Finansowy Opiekun - https://finansowyopiekun.pl