Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Giełda długów — jak z jej pomocą odzyskać dług?

Giełda długów
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Problem z egzekwowaniem długu może dotknąć każdego z nas. Nie każdy jednak wie, że oprócz tradycyjnych rozwiązań prawnych jak egzekwowanie długu na drodze sądowej, istnieje również możliwość sprzedaży prawa do egzekwowania długu na giełdzie wierzytelności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest oraz jak funkcjonuje giełda długów, sprawdź koniecznie ten wpis.

Giełda długów to przede wszystkim miejsce, które w stosunkowo łatwy sposób pozwala dotrzeć do wielu osób zainteresowanych kupnem praw do egzekwowania różnego rodzaju zadłużenia. Takie miejsca działają na zasadzie tablic informacyjnych, gdzie użytkownik po zalogowaniu się do platformy ma możliwość zamieszczenia ogłoszenia z informacją o chęci sprzedaży praw do egzekwowania długu od dłużnika.

Należy zaznaczyć, że giełdy długów działają zgodnie z przepisami, a zakres informacji, jakie może być zamieszczony w ogłoszeniu, jest bardzo dokładnie określony i nie może zawierać informacji poufnych, które są niezgodne z obecnie panującym prawem. Dlatego też sama forma działalności giełdy długów oraz dbałość o bezpieczeństwo danych zamieszczanych przez użytkowników jest utrzymywana na najwyższym poziomie, który gwarantuje wysokie bezpieczeństwo każdej ze stron. Giełda długów osobiście jednak nie uczestniczy w sprzedaży i kupnie długów, a pełni głównie rolę portalu ogłoszeniowego, który ma łączyć ze sobą dwie zainteresowane strony, które po skontaktowaniu się ze sobą mogą dalej bez udziału giełdy dokonać przeniesienia praw do egzekwowania całości lub części zobowiązań dłużnika. Zgodnie z przepisami takie przeniesienie praw jest możliwe bez zgody dłużnika.

Giełda długów

Jedną z giełd długów, która powstała z myślą o osobach zajmujących się wynajmem mieszkań jest portal online i aplikacja mobilna SprawdzonyNajemca.pl, które mają szereg rozwiązań pozwalających łatwo dodać osobę do listy dłużników i wystawić ofertę sprzedaży długu. Zaletą aplikacji mobilnej SprawdzonyNajemca.pl jest przede wszystkim łatwość wyszukiwania osób znajdujących się w rejestrze dłużników oraz intuicyjny panel użytkownika z możliwością zamieszczenia informacji o chęci sprzedaży praw do długu. Giełda długów SprawdzonyNajemca.pl nie jest przeznaczona tylko dla osób, które chcą kupić lub sprzedać zadłużenie z tytułu najmu. Dzięki specjalizacji w zadłużeniach, wynikających z tytułu najmu mieszkań, giełda długów SprawdzonyNajemca.pl jest bardzo pomocną aplikacją dla osób, które zajmują się najmem. Korzystając z aplikacji SprawdzonyNajemca.pl, podczas rozmowy z potencjalnym najemcą możemy zweryfikować jego historię związaną z najmem mieszkań i sprawdzić, czy nie został dodany do rejestru dłużników. Korzystanie z aplikacji i strony internetowej giełdy długów SprawdzonyNajemca.pl jest więc kolejnym elementem, który pozwala zmniejszyć ryzyko trafienia na nieuczciwą osobę.

Jak weryfikować potencjalnego najemcę mieszkania?

Wynajem mieszkania dla wielu osób może wydawać się zwykłą formalnością, ponieważ liczba chętnych na najem jest duża. Nic bardziej mylnego, ponieważ przy dużej liczbie chętnych osób na najem mieszkania można łatwo stracić czujność i uwierzyć temu, co mówi potencjalny najemca, bez weryfikacji jego faktycznej sytuacji finansowej. Dlatego też bardzo ważne jest przygotowanie się do wynajmu mieszkania, tak by mieć gotową listę precyzyjnych pytań, które powinny w szybki sposób zweryfikować potencjał przyszłych najemców. Pomocne może być również korzystanie z wszelkiego rodzaju baz dłużników jak SprawdzonyNajemca.pl, gdzie po wprowadzeniu imienia i nazwiska jesteśmy w stanie otrzymać informację, czy potencjalny najemca ma negatywną historię związaną z najmem mieszkania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy długów, sprawdź koniecznie stronę internetową i aplikację na urządzenia mobilne SprawdzonyNajemca.pl, gdzie można bezpłatnie założyć konto użytkownika i sprawdzać rejestry dłużników z tytułu najmu. Nie zapomnij również sprawdzić bloga dedykowanego osobom zajmującym się najmem mieszkań, który znajduje się pod adresem www.blog.sprawdzonynajemca.pl. Są na nim zamieszczane wartościowe wpisy dotyczące sposobów weryfikacji najemców oraz tego, jak można ich skutecznie unikać podczas wynajmowania mieszkania.