Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Event dla pracowników czyli team buidlig - jak i dlaczego warto go zorganizować

Dj na imprezie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Organizacja pracy w firmie zwykle jest kluczem do sukcesu i z pewnością każdy z przedsiębiorców będzie mógł się z tym stwierdzeniem zgodzić. Wobec tego kadra menedżerska za każdym razem stara się dołożyć wszelkich starań do tego, by zapanować nad deadlineami projektów i nad utrzymaniem wszystkiego w absolutnym porządku.

Niemniej jednak nie da się zapomnieć również o tym, że "motorem napędowym" każdego przedsiębiorstwa są jego pracownicy. To od nich zależy, jak szybko będą realizowane projekty i czy cała praca rzeczywiście będzie przebiegać w ten sposób, w jaki kadra menedżerska by tego chciała. Nie da się ukryć, że pracownicy często potrzebują chwili wytchnienia i sposobności ku temu, by na nowo odnaleźć motywację do pracy. Wobec tego w ramach team buidlingu warto zorganizować eventy dla pracowników. Dlaczego warto i jak zabrać się za ich przygotowanie?

Dlaczego warto zorganizować eventy dla pracowników?

Wiele w ostatnim czasie mówi się o team buildignu czyli integracji zespołu. Wynika to z faktu, że po długim i intensywnym okresie w firmie, morale i motywacja pracowników, może ulec znacznemu pogorszeniu. Nic więc dziwnego, że kadra menedżerska jest cały czas w poszukiwaniu skutecznego sposobu na to, jak tchnąć w swoich pracowników przysłowiowe drugie życie. Okazuje się, że nic nie sprawdzi się lepiej, niż zorganizowanie dla nich specjalnego eventu. Dlaczego warto się na to zdecydować? Otóż:

  • eventy dla pracowników potrafią znacznie podnieść morale zespołu;
  • eventy pracownicze pomagają na nowo odzyskać motywację i zapał do pracy;
  • eventy dla pracowników przyczynią się do rozwiązania konfliktów wewnętrznych oraz konfliktów na linii kadra menedżerska-zespół;
  • eventy dla pracowników pomogą podnieść poziom zaufania pomiędzy członkami zespołu.

Co więcej, warto również wskazać na to, że eventy dla pracowników to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, by po prostu dobrze się bawić i na chwilę chociaż zapomnieć o obowiązkach.

Organizacja eventu dla pracowników? Wybierz neutralne miejsce!

Jeśli zdecydowaliśmy się na to, by zorganizować event dla pracowników, to powinniśmy pamiętać również o tym, by wybrać maksymalnie neutralne miejsce. Pracownicy z pewnością nie będą wstanie zapomnieć o swojej pracy w momencie, kiedy z okien danej restauracji będą mogli podziwiać swoje własne biuro. Wybierzmy się na organizację eventu hotele, które udostępniają odpowiednie sale konferencyjne czy nawet i SPA i co najważniejsze, zlokalizowane są nieco poza miastem. Z pewnością nasi pracownicy to docenią, gdyż nie będą oni mieli w swoim otoczeniu niczego, co przypominałoby im o danej firmie i czekającym na nim projekcie do zrealizowania. Takie neutralne miejsce pozwoli się także znacznie odprężyć kadrze menedżerskiej!

Nie zapominajmy o atrakcjach i detalach!

Organizacja eventu dla pracowników wcale nie musi być trudnym zadaniem! Warto jednak zadbać o to, by każdy detal został dopięty na przysłowiowy, ostatni guzik. Mowa tu przede wszystkim o tym, by zaplanować na takim evencie dla pracowników serię zabaw, a nawet niewielkich treningów czy atrakcji, które będą stanowić miłe urozmaicenie. Można zorganizować np. pracowniczy mecz piłki nożnej, czy rundę tenisową. Nie zapomnijmy także o tym, by zadbać o odpowiedni catering i przekąski. Tak zorganizowany event dla pracowników z całą pewnością skutecznie przyczyni się do podniesienia morale zespołu, a także pozwoli pracownikom na to, by rozwiązali drobne niejasności i problemy, które mogły się między nimi w toku ciężkiej pracy pojawić.

  Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.