Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Imprezy integracyjne w dobie dzisiejszych czasów

Impreza integracyjna
 |  Informacja prasowa  |  Biznes i finanse

Większość firm organizuje okresowo imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Także studenci czy uczestnicy szkoleń często spotykają się na tego typu wydarzeniach. Niestety, w dobie koronawirusa nie mogą one odbywać się w taki sposób, jak zawsze. Powodem są liczne obostrzenia, które podają co rusz inne wytyczne dla organizatorów imprez. Jak dziś wyglądają imprezy integracyjne?

Przełóżmy to na później

Ze względu na liczne obostrzenia sanitarne, a także bardzo niestabilną sytuację epidemiczną, wiele firm zdecydowało się zwyczajnie odwołać imprezy, które były już zaplanowane, bądź takie, które odbywają się zwyczajowo. Nie oznacza to jednak, że w ogóle się one nie odbędą.

Zostały bowiem przełożone na czas, kiedy sytuacja w kraju nieco się ustabilizuje, a uczestnicy imprezy nie będą zmuszeni przestrzegać bardzo rygorystycznych zasad, na przykład zakazu tańców bądź siedzenia w restauracji w maseczce. Część firm przeszła na pracę zdalną, zatem nawet imprezy organizowane w biurze nie odbywają się w uzgodnionych wcześniej terminach.

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Firmy, które zawodowo zajmują się organizacją imprez integracyjnych, znalazły pewne rozwiązanie. Otóż możliwa jest organizacja wydarzeń na świeżym powietrzu. Zimą uczestnicy imprezy mogą wybrać się na kulig bądź na narty, wiosną zaś popularne będzie firmowe ognisko czy też spływy kajakowe, wspólne oglądanie filmów w kinie plenerowym lub warsztaty ekologiczne w lesie.

Oczywiście, pomimo iż impreza odbywać się ma na świeżym powietrzu, uczestników obowiązują pewne zasady. Muszą oni zasłonić usta oraz nos (za pomocą maseczki lub przyłbicy), a także zachować odległość pomiędzy sobą.

Ważna jest również dezynfekcja rąk oraz wszelkich przedmiotów, których dotykać będą uczestnicy imprezy integracyjnej. Organizatorzy muszą również pamiętać o tym, aby w imprezie nie uczestniczyło więcej osób, niż jest ta przewidziane w konkretnym czasie rozporządzeniami. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny może być nie tylko zgubne w skutkach, ale również spowodować nałożenie kary finansowej w przypadku kontroli.

Integracja online

Dziś niemal wszystkie aktywności społeczne przeniosły się do sieci. Tak jest też z imprezami integracyjnymi — choć jeszcze do niedawna nikt nie przypuszczał, że impreza w takiej formie w ogóle mogłaby się udać, teraz wiemy, że przez internet również można dobrze się bawić. Jak zorganizować imprezę w sieci?

Wystarczy zapewnić uczestnikom ciekawe atrakcje, na przykład spotkanie z osobą z branży czy też zorganizowanie wspólnej gry internetowej. Wbrew pozorom możliwości jest wiele, a pomysłów można szukać u profesjonalistów, którzy zajmują się właśnie organizacją imprez integracyjnych przez internet.

Oczywiście na tego typu imprezie nie będzie tradycyjnego poczęstunku, tańców czy konwersacji sam na sam, jednak nie oznacza to, że uczestnicy nie mogą się dobrze bawić. Imprezy online dostosowane są do wymogów naszych czasów i do momentu odwołania zagrożenia epidemicznego często musimy się nimi zadowolić.

  Artykuł powstał przy współpracy z Nadmorski.pl