Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dobrze rozpoczynać projekt internetowy?

projekt internetowy
 |  Informacja prasowa  |  Biznes i finanse

Jeśli pieczesz pyszne ciasta i chcesz na tym zarabiać, nie musisz otwierać cukierni i szukać dla niej lokalu. Możesz to zrobić w inny sposób: założyć jednoosobową działalność gospodarczą, założyć konto na portalu społecznościowym i reklamować swoje wypieki wszystkim miłośnikom słodkości w Internecie. Powiemy Ci, jak rozpocząć projekt internetowy oraz jakie są jego zalety i pułapki.

Krok 1. Zdecyduj, co chcesz robić

Sprzedaż towarów.

W dzisiejszych czasach ceni się coś niepowtarzalnego, wykonanego z sercem i w niewielkich ilościach. Dowodem na to jest popularność kont w mediach społecznościowych z ciastami na zamówienie, zabawkami z dzianiny, biżuterią i ręcznie robioną zastawą stołową.

Świadczenie usług.

W sieci poszukiwani są także korepetytorzy, audytorzy, prawnicy, styliści, psychoterapeuci, trenerzy wokalni. Zamiast osobistych konsultacji, lekarze rozmawiają z pacjentami przez skype'a, a styliści pobierają zdjęcia online. Sprzedaż usług przez Internet jest opłacalna, ponieważ można rozpocząć działalność bez konieczności inwestowania w produkcję.

Koniecznie zbadaj swoją niszę, aby poznać poziom popytu i doświadczenia konkurentów.

Krok 2. Sformułuj unikalną propozycję sprzedaży

Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i wyróżnić się na rynku, pomyśl o swojej unikalnej propozycji sprzedaży. Podaj konkretną cechę, która odróżnia Cię od innych. Opisz ją tak, aby była zrozumiała dla klientów i spełniała ich potrzeby. Na przykład: "Jedzenie dostarczamy w 15 minut od złożenia zamówienia", "Sam przyniosę Ci tort, żeby kurier nie pogniótł go po drodze", "Składamy bukiety z perłowych jaskierków, które nie zwiędną przez trzy dni".

Krok 3. Określenie grupy docelowej

Dowiedz się, kim jest Twój klient: ile ma lat, jakie są jego dochody, jaką pracę wykonuje (lub nie wykonuje), czym się interesuje w wolnym czasie. Gdy poznasz swojego potencjalnego klienta, będziesz wiedział, co mu się podoba w Twoim produkcie i jak go sprzedać.

Krok 4. Wybierz metody reklamy i promocji

Każda reklama w Internecie jest ukierunkowana, tzn. zawsze jest przeznaczona dla konkretnego użytkownika lub na konkretne zapytanie. Im lepiej znasz swoich odbiorców, tym skuteczniej możesz prowadzić kampanię marketingową.

Krok 5. Zaplanuj swoje wydatki

  • Dla państwowych opłat rejestracyjnych za założenie firmy jednoosobowej lub osoby prawnej;
  • Do produkcji i wprowadzania na rynek;
  • Ewentualny wynajem pomieszczeń (np. na magazyn) i dostawy do innych miast;
  • Wynagrodzenia pracowników.

Jakie są możliwe pułapki rozpoczęcia projektów internetowych?

Ryzyko techniczne.

Do Twojego konta w mediach społecznościowych można się włamać. Upewnij się, że korzystasz z dwuskładnikowego uwierzytelniania i nie daj się nabrać oszustom, którzy proszą o podanie hasła w wiadomości tekstowej. W przypadku problemów z witryną skontaktuj się z webmasterem lub technikiem obsługującym Twoją usługę hostingową.

Koszty wysyłki.

Na początku można samemu dostarczać towary, ale jeśli ich ilość jest duża, trzeba będzie skorzystać z usług kurierów lub poczty.

  Artykuł powstał we współpracy z Leadership Center