Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy wszystkie firmy mogą skorzystać z dotacji europejskiej?

flagi unii europejskiej
 |  Informacja prasowa  |  Biznes i finanse

Chcąc rozwijać się na rynku, prowadząc własną działalność gospodarczą, bardzo ważnym elementem jest elastyczność i umiejętność wpasowywania się w ciągle zmieniające się warunki gry. Szczególnie w dobie informacji cyfrowych, gdzie wiele przemian przebiega znacznie szybciej, niż miało to miejsce jedynie w świecie realnym. Dlatego też niezbędnym elementem są fundusze, pozwalające adaptować się do nowych warunków. Dotacje europejskiej i pomoc osoby, jaką jest edoradca mogą okazać się dla nas świetnym rozwiązaniem.

Rozwój polskich przedsiębiorstw po wejściu do Unii Europejskiej — jakie zmiany zaszły w modelach prowadzenia działalności?

Możliwość rozwoju polskich firm na rynku równie krajowym, ale także świadczenie usług dla klientów zagranicznych to dzisiaj dla przedsiębiorców standard. W ciągu ostatnich kilkunastu lat w Polsce nastąpił szereg różnych zmian biznesowych pozwalających na powstawanie małych, niezależnych przedsiębiorstw, które wprowadzają świetne innowacyjne rozwiązania. Nowoczesne technologie, cyfryzacja, rozwój technologiczny, ale także możliwość rozwoju dzięki wykorzystywaniu środków z funduszów unijnych przeznaczanych na rozwój to właśnie te elementy, które w ciągu ostatnich lat przyczyniają się i realnie wpływają na korzystne zmiany w polskiej gospodarce.

Ciągłe zmiany w prowadzeniu biznesu — z czym mogą się wiązać?

Finanse, jakie można pozyskać z budżetu unijnego w naszym kraju, stanowią dla wielu przedsiębiorstw, bez których trudno byłoby się rozwijać. Aby Polska mogła stanowić przestrzeń prężnie działającą, doganiając rozwiązania, jakie są wprowadzane na zachodzie, potrzebne są z jednej strony środki finansowe właśnie, ale z drugiej strony bardzo ważnym elementem jest wiedza — jak taki nowoczesny, innowacyjny biznes może w ogóle wyglądać, patenty, know how. Tak więc istotnymi czynnikami w ciągle zmieniającym się świecie, wymagającym dostosowywania się do odmiennej rzeczywistości jest to, aby być otwartym na to, że raz wypracowane modele działania za kilka lat mogą okazać się już zupełnie nieskuteczne, dlatego też zachodzi konieczność poszukiwania zupełnie nowych, świeżych opcji. Ważnym czynnikiem są tutaj dotacje europejskie.

Pomoc specjalisty, zajmującego się na co dzień doradzaniem na temat pozyskiwania dotacji z funduszów europejskich — dlaczego skorzystanie z pomocy takiego człowieka może być dla nas ważne?

Nie wszyscy muszą znać się na tej materii, dlatego też jeśli chcemy starać się o pozyskanie środków z budżetu unijnego z różnych funduszy, a zupełnie nie wiemy, jak się do tego zabrać, jakie dokumenty będą nam tutaj niezbędne — wówczas edoradca, zajmujących się na co dzień takimi sprawami może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Specjalista zajmujący się pomaganiem firmom w wypełnianiu poszczególnych dokumentów, w składaniu wniosków i ostatecznie pozyskiwaniu pieniędzy będzie dla osób niedoświadczonych doskonałym wyborem. Pomoc specjalisty będzie dla wielu osób ogromnym odciążeniem także psychicznym, ponieważ będziemy mieć wówczas pewność, że w naszych dokumentów nie popełniliśmy znaczących błędów.

edoradca.pl
Artykuł powstał we współpracy z portalem edoradca.pl