Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Książki o inwestowaniu - jakie warto wybrać?

Książka o inwestowaniu
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Inwestowanie to nic innego jak pomnażania kapitału. Pieniądze mogą na nas skutecznie pracować, jednak zawsze jest to obarczone pewnym ryzykiem. Inwestowanie to także wykorzystanie praktyczne wiedzy na temat mechanizmów regulujących rynek. Giełda jest jak żywy organizm, który miewa swoje humory, bywa kapryśna, a czasami zmienia się z dnia na dzień. Co zrobić, żeby nie stracić? Czy inwestowanie to tylko zarobek? Czy można traktować grę na giełdzie jako zabawę?

Jak nie stracić głowy

Książki o inwestowaniu są kompendium wiedzy, którą każdy, kto chce inwestować, powinien posiąść. Znajomość mechanizmów kierujących rynkiem finansowym jest niezwykle ważna. Jednak poza stroną techniczną okazuje się, że finanse mają silny związek z psychologią. Giełda i psychologia Piotra Zielonki to książka poświęcona finansom behawioralnym. Jest to dziedzina nauki z pogranicza finansów i psychologii. Dowiemy się dzięki tej lekturze, jak wyglądają procesy podejmowania decyzji inwestycyjnych, treść wyjaśnia, na czym polega zdolność psychologiczna do podejmowania ryzyka oraz tłumaczy czym są psychologiczne podstawy inwestowania.

Andre Kostolany w książce Psychologia giełdy podejmuje wyzwanie wyjaśnienia mechanizmów psychologicznych wykorzystywanych na giełdzie. Grę na giełdzie można porównać do hybrydy szachów i ruletki. Dzięki tej lekturze można zrozumieć, dlaczego nie istnieje coś takiego jak pewność przy inwestowaniu oraz ukazane zostały różnica między typami inwestorów. Ta wiedza pomoże stwierdzić, jaka jest nasza zdolność do podejmowania ryzyka i umiejętność przyjęcia jego konsekwencji. Autor opowiada o skomplikowanych mechanizmach w przyjazny sposób, podając przykłady zaczerpnięte z własnego doświadczenia. Książka dzięki temu z nudnego wykładu przybiera formą ciekawej anegdoty.

Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie Nicolasa Darvasa ukazuje niezwykle zręcznie, czym jest giełda, zdziera z niej zasłonę tajemnicy ukazując jej jasne i ciemne strony oraz uświadamia czytelnikowi, że giełda pozwala zarobić nie tylko podczas hossy, ale zarabianie na spadkach także jest możliwe.

Teorie, bez których ciężko jest zacząć

Poznanie mechanizmów psychologicznych, które towarzyszą giełdzie, nie wystarczy jednak do rozpoczęcia świadomej przygody z inwestowaniem. Znajomość podstaw technicznych pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyce, zmniejszając ryzyko bolesnego upadku na parkiecie. Książka Adama Zaręby Giełda. Podstawy inwestowania pozwala na poznanie wszystkich niezbędnych pojęć, które ułatwią poruszanie się po świecie finansów. Jest to obowiązkowa lektura dla osób, które chcą zacząć pomnażać swój kapitał za pomocą instrumentów finansowych.

O tym, jak inwestować, w jakie instrumenty inwestować bezpiecznie, a jakie niosą za sobą większą ryzyko, ale i możliwość osiągnięcia większych zysków czytelnik może się dowiedzieć z książki Krzysztofa Borowskiego Metody inwestowania na rynkach finansowych. Inwestowanie na rynkach finansowych jest niezwykle fascynującym obszarem działalności człowieka. Już od dawna inwestorzy usiłowali stworzyć niezawodne metody inwestowania na rynkach, ale jak dotąd nie udało się stworzyć takiej, która zawsze przynosiłaby zysk stosującym ją inwestorom. Wybór jednej z nich i ciągłe jej doskonalenie jest jednak kluczem do osiągania znacznych zysków i minimalizowanie ryzyka strat.